Новини

14.09.17Новини

ПОЛОЖЕННЯ про щорічний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад»

 

                          ПОГОДЖЕНО                                                                                                              ЗАТВЕРДЖЕНО

 ПОЛОЖЕННЯ

про щорічний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти

з пішохідного туризму «Листопад»

 

І. Мета та завдання щорічного Чемпіонату області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад»

1.1. Метою щорічного Чемпіонату області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад» (далі – Чемпіонат) є популяризація спортивного туризму серед працівників закладів освіти області, його розвиток як засобу активного відпочинку і оздоровлення та пропаганда здорового способу життя.

1.2. Завданнями Чемпіонату області є:

підвищення технічної та тактичної майстерності учасників;

обмін досвідом туристсько-спортивної роботи;

визначення найсильніших учасників та команд області для їх участі у Всеукраїнських змаганнях.

ІІ. Терміни та місце проведення Чемпіонату

Чемпіонат області серед працівників закладів освіти області з пішохідного туризму (далі – Чемпіонат) проводиться кожен рік. Дата і місце проведення Чемпіонату повідомляється додатково.

IІІ. Учасники Чемпіонату

3.1. До участі у Чемпіонаті запрошуються команди працівників освітніх закладів з районів і міст області по одній від адміністративно-територіальної одиниці.

3.2. Команди формуються із числа педагогічних працівників, які працюють за основним місцем роботи в дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладах освіти, а також працівників управлінь (головних управлінь, відділів) освіти.

Вік учасників: 19 років і старші (визначається за роком народження).

Склад команди 10 чол.: 8 спортсменів, 1 представник-тренер (може бути учасником спортивної команди) та 1 суддя.

Спортивна команда 6 чоловік, з них не менше 1 жінки, при цьому працівники позашкільних навчальних закладів (за основним місцем роботи) можуть складати не більше 50% учасників команди у кожній із дистанцій.

ІV. Організація та керівництво проведенням Чемпіонату

3.1. Загальне керівництво Чемпіонату здійснює Департамент освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації (далі – Департамент) та Хмельницька обласна організація профспілки працівників освіти і науки України.

3.2. Безпосереднє проведення Чемпіонату покладається на Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (далі – ОЦТКУМ).

3.3. Підведення підсумків та суддівство Чемпіонату покладається на Головну суддівську колегію, затверджену ОЦТКУМ.

V. Характер та програма проведення Чемпіонату

5.1. Чемпіонат передбачає командні та особисто-командні змагання та може включати в себе будь які дві дистанції з пішохідного туризму ІІ-ІVкласу, передбачені діючими Правилами змагань зі спортивного туризму, затвердженими центральним органом виконавчої влади з питань фізичної культури та спорту України (далі – Правила змагань) та конкурсну програму. Види дистанції, їх клас, а також перелік конкурсів визначається наказом Департаменту кожен рік окремо.

5.2. Технічні дистанції проводяться згідно «Правил змагань», «Настанов з проведення змагань із пішохідного туризму», даного Положення та Умов змагань з видів дистанцій. Перелік технічних етапів дистанцій та їх обладнання, перелік конкурсів і вимоги до їх суддівства визначаються Умовами змагань кожен рік окремо.

VІ. Безпека та підготовка місць проведення Чемпіонату

6.1. Безпека Чемпіонату здійснюється згідно Правил змагань.

6.2. Безпека та підготовка місць проведення Чемпіонату здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.98 №2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» (зі змінами).

VІІ. Умови визначення та нагородження переможців і призерів Чемпіонату.

7.1. Підведення підсумків Чемпіонату здійснює Головна суддівська колегія згідно Правил змагань та цього Положення.

7.2. Загальнокомандний результат Чемпіонату визначається за найменшою сумою місць, отриманих у спортивних видах та заліку у конкурсній програмі (заліком вважається участь команди у всіх конкурсах).

7.3. У випадку однакової суми місць вище місце присуджується команді, яка має кращий результат на дистанції вищого класу, а за умови, якщо обидві дистанції однакового класу – команді, яка має кращий результат на дистанції з більшою бальною оцінкою.

7.4. Команди-призери Чемпіонату в загальному заліку нагороджуються грамотами Департаменту, грамотами Хмельницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, та кубками ОЦТКУМ.

7.5. Команди, які зайняли I-III місця в окремих видах і у конкурсах Чемпіонату, нагороджуються грамотами (дипломами) ОЦТКУМ.

7.6. Учасники команд, які стали переможцями і призерами на спортивних дистанціях Чемпіонату, нагороджуються грамотами та медалями ОЦТКУМ.

VIII. Умови фінансування Чемпіонату

8.1. Витрати на організацію та проведення Чемпіонату несе Хмельницький ОЦТКУМ.

8.2. Витрати на участь команди у Чемпіонаті несуть районні/міські відділи/управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій, міських рад та районні/міські організації профспілки працівників освіти і науки України за рішенням відповідних профспілкових органів.

ІX. Строки та порядок подання заявок на участь у Чемпіонаті

9.1. Підтвердження про участь у Чемпіонаті подаються у вільній формі листом, телефонограмою або на електронну поштову скриньку ОЦТКУМ щороку не пізніше ніж за тиждень до початку змагань (адреса:29013 м. Хмельницький, вул. Примакова, 2, тел.79-42-13; тел.факс 65-50-17, e-mail: khm_otstkum@mail.ru).

9.2. В день заїзду до 17.30 на місці проведення Чемпіонату в мандатну комісію подаються такі документи:

9.2.1. Іменна заявка встановленої форми (згідно Правил змагань), затверджена районним/міським відділом/управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій, міських рад.

9.2.2. Паспорти учасників.

9.2.3. Медичні довідки про допуск до Чемпіонату, завірені медичною установою (для тих, в кого нема медичного допуску в іменній заявці).

9.2.4. Копії трудових книжок, завірені печаткою та підписом директора освітньої установи (з зазначенням дати завірення), в якій працюють учасники команди.

9.2.5. Залікові книжки спортсменів (за наявності).

9.2.6. Страхові поліси від нещасного випадку на всіх членів команди, дійсні на період Чемпіонату.

9.3. Використання та обробка персональних даних здійснюється згідно вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Х. Умови прийому учасників

10.1. На місце проведення Чемпіонату судді та команди прибувають самостійно.

Розташування – в польових умовах.

Команда повинна бути забезпечена: продуктами харчування на всі дні Чемпіонату, спорядженням та начинням для організації табору і приготування їжі, всім необхідним спорядженням для участі у змаганнях та медичною аптечкою.

Суддя повинен мати електронний годинник та секундомір, зблоковану систему, 3 карабіни, спусковий пристрій, каску і рукавиці.

10.2. Нестандартне та саморобне спорядження повинно пройти технічну комісію не пізніше, ніж за 12 годин до старту.

 

Завантажити Положення