Анонси заходів, Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Положення та умови Першості ХОЦТКУМ «Північ Хмельниччини»

ПОЛОЖЕННЯ

про Першість ХОЦТКУМ з пішохідного туризму

в закритих приміщеннях «Північ Хмельниччини» приурочену

Дню українського добровольця

 

1. Мета та завдання.

1.1. Першість ХОЦТКУМ (Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді) з пішохідного туризму в закритих приміщеннях «Північ Хмельниччини», приуроченої Дню українського добровольця (надалі Першість), проводиться з метою виявлення сильніших команд та учасників серед гуртківців ХОЦТКУМ, підвищення їх технічної та тактичної майстерності, сприяння безпеці спортивних туристських походів, популяризації спортивного туризму як виду спорту та здорового способу життя серед учнівської молоді.

1.2. Основними завданнями Першості є:

1.2.1. Удосконалення спортивної майстерності туристів спортсменів, виконання спортсменами нормативів згідно вимог ЄСКУ з неолімпійських видів спорту.

1.2.2. Відпрацювання та удосконалення технічних та тактичних прийомів подолання реальних перешкод у спортивних туристських походах.

1.2.3 Залучення учнівської молоді до здорового способу життя.

2. Термін та місце проведення.

Першість проводяться з 19 по 21 березня 2021 року у спортивно-тренувальному комплексі ЗДО «Віночок» с. Велика Рішнівка Ленковецької ОТГ Шепетівського району Хмельницької області.

Заїзд команд можливий 19 березня 2021 р. з 15.00.

3. Керівництво Першістю.

3.1. Загальне керівництво підготовкою, організацією та проведенням Першості здійснюють ХОЦТКУМ та Хмельницька обласна федерація спортивного туризму (надалі – Хмельницька ОФСТ).

3.2. Суддівство Першості здійснює головна суддівська колегія (ГСК), склад якої погоджений з колегією суддів Хмельницької ОФСТ та затверджений ХОЦТКУМ.

 

 

4. Учасники Першості.

4.1. До участі у Першості допускаються команди гуртківців ХОЦТКУМ.

4.2. Першість проводиться у двох вікових групах:

учнівська молодь молодша (2007-2010 р.н.);

учнівська молодь старша (2003-2006 р.н.);

учнівська молодь «початківці» (2005-2010)

Участь учасників по спецдопуску медичного закладу не передбачається.

4.3. До змагань допускаються учасники, що мають відповідну кваліфікацію зі спортивного туризму відповідно до Правил.

4.4. Керівники гуртків можуть заявити на участь у змаганнях не більше 8 гуртківців від кожного гуртка.

4.5. Для проходження дистанцій учасники повинні мати каски, одяг, що закриває лікті та коліна, спорядження, необхідне для безпечного проходження дистанцій.

4.6. Відповідальність за використання спорядження та забезпечення техніки безпеки, при проходженні учасниками дистанції, несе тренер команди та самі учасники.

4.7. Керівники гуртків можуть залучатись до суддівства дистанцій та прибувають на Першість із примірниками Правил, Технічного регламенту з проведення змагань з пішохідного туризму; з секундоміром, каскою, зблокованою страхувальною системою, 3-ма карабінами, спусковим пристроєм, страхувальними рукавицями, затискачем (жумар, або подібне йому).

5. Програма, суддівство та безпека Першості.

5.1. Першість передбачає особисті змагання (серед хлопців і дівчат окремо) на дистанції «Особиста смуга перешкод» (І-ІІ класу) та змагання зв’язок (серед чоловічих та змішаних окремо) на дистанції «Смуга перешкод зв’язки» (І-ІІІ класу).

Порядок та час проведення змагань по групах і по дистанціях буде оголошено додатково.

5.2. Першість проводиться згідно «Правил змагань зі спортивного туризму» (затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту 24.04.2008 р., погоджених з Федерацією спортивного туризму України 22.03.2008 р.) (надалі – Правил змагань). «Технічним регламентом з проведення змагань з пішохідного туризму» (затвердженого рішенням Виконкому ФСТУ 19.05.2018 р.), цього Положення та Умов дистанцій.

5.3. Безпека змагань здійснюється згідно Правил змагань зі спортивного туризму та з дотриманням діючих протиепідемічних заходів, пов’язаних з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19).

5.4. Остаточно умови проходження дистанцій та програма стартів будуть оголошені ГСК на нараді з представниками в день відкриття змагань.

6. Документація та термін її подання.

6.1. Попередні заявки на участь у Першості у довільній формі подаються електронним листом у ХОЦТКУМ на e-mail: khotstkum@gmail.com до 16.03.2021 р.

6.2. Іменні заявки команд, за встановленою формою (прізвище, ім’я, по батькові повністю, дата народження учасників, розряд) в електронному вигляді подаються до 17.03.2021 року, а заявки, завірені печаткою та підписом керівника організації, що відряджає, підписом лікаря (сімейного, дільничного) про допуск учасників до змагань та печаткою медичної установи, подаються в мандатну комісію у день заїзду 19.03.2020 р.

Разом з іменною заявкою у мандатну комісію подаються такі документи:

-   документи, що посвідчують особи учасників (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, id-паспорт, а на учасників до 14 років — свідоцтва про народження та учнівські квитки із фотокарткою);

-   залікові класифікаційні книжки спортсменів з оформленими розрядами (за наявності).

6.3. Використання та обробка персональних даних здійснюється згідно вимог Закону України «Про захист персональних даних».

7. Умови прийому учасників.

7.1. На місце проведення Першості команди прибувають самостійно. У зв’язку з обмеженням розміщення кількості команд, виїзд на Першість можливий лише за попереднім погодженням з ХОЦТКУМ.

7.2. Розташування команд здійснюється в ЗДО з урахуванням додаткових умов Першості (будуть надіслані пізніше). Команда повинна бути забезпечена: продуктами харчування на всі дні Першості, спорядженням для організації ночівлі і приготування їжі при відсутності дров, необхідним спорядженням для участі у змаганнях та медичною аптечкою. Кожен учасник, тренер та суддя повинен мати змінне взуття.

8. Фінансування.

8.1. Витрати на організацію та проведення Першості несе ХОЦТКУМ згідно кошторису.

8.2. Всі витрати, пов’язані з участю команди у Першості, несуть самі команди за рахунок коштів не заборонених законодавством.

9. Підведення підсумків та нагородження.

9.1. Підведення підсумків Першості здійснюється згідно Правил змагань та Умов проведення дистанцій у кожній віковій групі окремо.

9.2. Загальнокомандне місце не визначається.

9.3.Переможці та призери на дистанції «Особиста смуга перешкод» у групах «учнівська молодь молодша» та «учнівська молодь старша», нагороджуються грамотами (дипломами) та медалями ХОЦТКУМ (серед хлопців і дівчат окремо).

9.4. Переможці та призери на дистанції «Смуга перешкод зв’язки» у групах «учнівська молодь молодша» та «учнівська молодь старша», нагороджуються грамотами (дипломами) та медалями ХОЦТКУМ (серед чоловічих і змішаних зв’язок окремо) .

9.5. Переможці та призери, на дистанції «Особиста смуга перешкод» та «Смуга перешкод зв’язки» у групі «учнівська молодь початківці», нагороджуються грамотами (дипломами) ХОЦТКУМ.

9.6. Грамотами (дипломами) ХОЦТКУМ нагороджуються тренери учасників, які посіли призові місця на дистанціях «Особиста смуга перешкод» та «Смуга перешкод зв’язки», у групах «учнівська молодь молодша» та «учнівська молодь старша».

 

Завантажити Положення

Завантажити перелік етапів

Додаткова інформація буде опублікована пізніше.