Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Попередні умови туристсько-краєзнавчого квесту, приуроченого пам’яті Героїв Крут

Загальні положення

 1. Дата проведення – 28.01.2017. Початок об 11.00.
 2. Місце проведення – лісовий масив «Озерна», м. Хмельницький
 3. Учасники – гуртківці Хмельницького ОЦТКУМ, вихованці/учні ПНЗ та ЗНЗ.
 4. Склад команди – 4 учні без врахування статі та віку . Дозволяється виставляти декілька команд від гуртка/навчального закладу.
 5. Кількість баз із завданнями – 5.
 6. Орієнтовний стартовий інтервал – 10 хв.
 7. Кожна команда має бути забезпечена: ручкою (олівцем), лінійкою, компасом, бинтом, сірниками, файлом формату А4.
 8. Карти спортивного орієнтування М 1:10000
 9. Кожна база складається з одного або декількох етапів (завдань).
 10. Проходження завдань можливе лише за наявності повного складу команди на базі.
 11. Команда, яка втратила маршрутний лист, знімається з дистанції.
 12. База №3 є проміжним фінішем дистанції. Після проходження бази №3 повертатись на першу частину дистанції (бази №1 та №2) – заборонено.

 

      Після жеребкування на місці старту команди отримують карти з позначеними на них двома базами та маршрутний лист. Порядок проходження баз – довільний.

      Проходження всіх баз – необов’язкове. На базі команда може виконувати завдання вибірково. Завдання вважаються виконаним, якщо всі учасники подолали перешкоду, або команда виконала поставлену задачу відповідно до специфіки.

У випадку невиконання завдання на базі команда отримує штрафні бали у розмірі бальної оцінки даного завдання.

      Після проходження кожної з баз команда отримує азимутальний напрямок від цієї бази до бази №3. База №3 знаходиться на перетині азимутальних ліній від баз № 1 та 2.

      Після проходження бази №3 команда отримує контрольну карту, з якої потрібно перемалювати собі місцезнаходження баз №4 та №5. Після проходження баз №4 та 5 команда отримує азимутальний напрямок від цієї бази до фінішу. Фініш знаходиться на перетині азимутальних ліній від баз № 4 та 5.

      На кожній базі паралельно будуть працювати по декілька умовно рівноцінних гілок дистанції. У випадку, якщо команда прийшла на базу, на якій всі гілки зайняті — вона може зачекати поки база звільниться, або рухатись до наступної, а потім повернутись ( в межах до і після проміжного фінішу).

      На етапах 1.1. Паралельні мотузки та 1.3. Переправа метелик якщо учасник зривається в зоні етапу він отримує штраф «падіння» (6б.) та завершує роботу на даному етапі. При цьому етап учасником вважається пройденим.

      Представники команд можуть бути залучені до суддівства та хронометражу.

 

 

Перелік завдань на базах:

 База №1 «Смуга перешкод»

1.1  Паралельні мотузки (16б.)

Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів.  Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; .; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.

 1.2  Купини (8б.)

Відстань між купинами – до 1,5 м. Кількість купин 6 шт.

Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 3б.

 1.3  Переправа метелик (20б.)

Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів.  Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; .; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.

 1.4  Маятник (8б.)

Учасники переправляються через умовну перешкоду за допомогою підвішеної мотузки (маятника). Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 3б.

 1.5  Павутина (15б.)

Учасники долають етап, рухаючись по сітці з мотузок. Рух по землі під сіткою – заборонений.

Штрафи: торкання рельєфу – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.

 

База №2 «Краєзнавство»

2.1 В’язання вузлів (12б.)

Команда тягне 4 картки з назвами вузлів. В’язати вузли може будь-яка кількість учасників. Штрафи: відсутність контрольних вузлів, перекручування мотузок в вузлі, не сформований вузол – 1б.; не зав’язаний вузол – 3б. (Перелік вузлів: прямий, вісімка, зустрічний, подвійний провідник, австрійський провідник, ткацький).

 2.2 Фотовікторина (10б.)

Учасникам потрібно вказати, яка історична, архітектурна споруда, що знаходиться на території України зображена на фото. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.

 2.3 Топографія (10б.)

Команда отримує лист на якому зображено  п’ять різних умовних знаків спортивного орієнтування та бланк для відповідей. Команда повинна записати в бланку для відповідей що це за знаки. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.

  

База №3 «Розпалювання вогнища» (20б.)

Команда розпалює вогнище власними сірниками з природних матеріалів (заготовлених командою). Використовувати папір, паливно-мастильні та інші штучні матеріали — заборонено.

Етап вважається пройденим, коли команда перепалить нитку, натягнуту над вогнищем на певній висоті.

 

База №4 «Військово-спортивна смуга»

4.1 Рух «гусячим кроком» (10б.)

Учасникам потрібно навприсядки пройти під маркуванням. Штрафи: за кожне торкання рельєфу колінами чи руками – 1б., торкання маркування – 1б.

 4.2 Метання гранати (12б.)

Кожен член команди по черзі кидає учбову гранату в мішень – контур окопу розміром 3 х 1м. Відстань до мішені –10 м. Попадання зараховується лише тоді, коли точка приземлення гранати знаходиться в контурі окопу.

Штрафи: непопадання у мішень – 3б.

 4.3 Фотовікторина (8б.)

Учасникам потрібно вказати назву зброї, зображеної на фото. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.

 4.4 Стрільба з лука. (16б.)

Учасники стріляють з лука у мішень розміром 1х0,5 метра. Кожен учасник може зробити по 2 постріли.

Штрафи: непопадання у мішень – 2б.

 

База №5 «Медицина»

5.1 Тестові завдання з медицини.(12б.)

Учасники отримують бланк з тестовими завданнями про симптоми та надання першої допомоги при обмороженні, тепловому ударі, ураженню струмом, утопленні, укусах ядовитих тварин, отруєнні.

Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.

 5.2 Надання долікарняної допомоги та транспортування потерпілого (31б.)

По прибутті на етап один із учасників (за вибором команди) стає умовно потерпілим. Умовна травма — перелом гомілки. Команда, використовуючи власний бинт та суддівські матеріали, надає першу долікарняну допомогу «потерпілому» та транспортує по маркуванню. Транспортувати потерпілого потрібно методом «на замку» (див. рис.). (Штрафи: невірно накладена шина – 3 б.; падіння потерпілого -10б.)

 

 Підведення підсумків 

Час проходження дистанції переводиться в бали з розрахунку 1хв.=4 б. Після переведення часу проходження в бали до уваги береться лише ціла частина  бального результату. Результат визначається за формулою Р=ЧП+ШБ-БО  (ЧП – бальний результат часу проходження дистанції; ШБ – штрафні бали, набрані під час проходження дистанції; БО – бальна оцінка пройдених етапів). Вище місце займає команда, яка набрала в сумі найменше балів. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, яка стартувала раніше.

 

 

Завантажити Умови

Підтвердження участі в Квесті, з вказаною кількістю учасників, надсилати на адресу khotstkum@gmail.com до 23.01.2017.  Команди, що не подали вчасно підтвердження про участь можуть бути не допущені.