Анонси заходів, Змагання, Новини, Туристсько-краєзнавча робота, Туристсько-спортивна робота

Попередні умови туристсько-краєзнавчого квесту

Попередні умови

туристсько-краєзнавчого квесту

Загальні положення

  1. Дата проведення – 26.10.2019. Реєстрація учасників 10.30-11.00.
  2. Місце проведення – парк ім. М. Чекмана м. Хмельницький.
  3. Учасники – гуртківці Хмельницького ОЦТКУМ, отримувачі освіти ПНЗ та ЗНЗ.
  4. Склад команди – 4 учні не залежно від статі та віку . Дозволяється виставляти декілька команд від гуртка/навчального закладу.
  5. Підсумок серед команд підводиться у двох вікових групах: молодша (2006 – 2009 р.н.) та старша (2005 – 2002 р.н.). Якщо у команді два та більше учасників 2005 – 2002 р.н., то команда йде у залік по старшій віковій групі.
  6. Кількість баз із завданнями – 4.
  7. Орієнтовний стартовий інтервал – 10 хв.
  8. Контрольний час – 90 хв.
  9. Кожна команда має бути забезпечена: ручкою (олівцем), лінійкою, компасом, бинтом, файлом формату А4.

10. Карти спортивного орієнтування М 1:7500

11. Кожна база складається з одного або декількох етапів (завдань).

12. Проходження завдань можливе лише за наявності повного складу команди на базі.

13. Команда, яка втратила маршрутний лист, знімається з дистанції.

14. Одночасно команда може працювати лише на одному етапі (крім бази №1).

15. Дистанція проходиться у заданому напрямку.

16. Проходження всіх баз – необов’язкове. На базі команда може виконувати завдання вибірково. Завдання вважаються виконаним, якщо всі учасники подолали перешкоду, або команда виконала поставлену задачу відповідно до специфіки.

17. У випадку невиконання завдання на базі команда отримує штрафні бали у розмірі бальної оцінки даного завдання.

18. На етапах 1.2. Паралельні мотузки, 1.4 Переправа метелик та 1.5. Рух по підвішених точкових опорах якщо учасник зривається в зоні етапу він отримує штраф «падіння» (6б.) та завершує роботу на даному етапі. При цьому етап учасником вважається пройденим.

Представники команд можуть бути залучені до суддівства.

  Попередні заявки для участі команди у заході необхідно подати до 25.10.2019 на ел. адресу khotstkum@gmail.com, або за тел. 097 772 90 62.

Перелік завдань на базах:

 База №1 «Смуга перешкод»

1.1  Павутина (10б.)

Учасники долають етап, рухаючись по сітці з мотузок. Рух по землі під сіткою – заборонений.

Штрафи: торкання рельєфу – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.

 1.2  Паралельні мотузки (12б.)

Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів.  Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; .; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.

 1.3  Переправа метелик (15б.)

Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів.  Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; .; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.

 1.4  Маятник (10б.)

Учасники переправляються через перешкоду за допомогою підвішеної мотузки (маятника). Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 3б.

 1.5 Рух по підвішених точкових опорах (15б.)

Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів. 

Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.

  

База №2 «Краєзнавство»

2.1 В’язання вузлів (12б.)

Команда тягне 4 картки з назвами вузлів. В’язати вузли може будь-яка кількість учасників. Штрафи: відсутність контрольних вузлів, перекручування мотузок в вузлі, не сформований вузол – по 1б. (але не більше 3 балів); не зав’язаний або не вірно зав’язаний вузол – 3б. (Перелік вузлів: прямий, вісімка, грейпвайн, австрійський провідник, схоплюючий, булінь).

 2.2 Фотовікторина (краєзнавство)(10б.)

Учасникам потрібно вказати, яка історична, архітектурна споруда, пам’ятка природи, що знаходиться на території України зображена на фото. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.

 2.3 Конкурс «Слідопит» (10б.)

Команда отримує лист на якому зображено сліди різних тварин та бланк для відповідей. Команда повинна записати в бланку для відповідей кому належать сліди. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.

 2.4 Фотовікторина (туризм) (12б.)

Учасникам потрібно розподілити групове та індивідуальне спорядження зображене на фото. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 1б. штрафу.

 

База №3 «Медицина»

3.1 Тестові завдання з медицини.(12б.)

Учасники отримують бланк з тестовими завданнями про симптоми та надання першої допомоги при обмороженні, тепловому ударі, ураженню струмом, утопленні, укусах ядовитих тварин, отруєнні.

Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.

 3.2 Надання долікарняної допомоги та транспортування потерпілого (31б.)

По прибутті на етап один із учасників (за вибором команди) стає умовно потерпілим. Умовна травма — перелом гомілки. Команда, використовуючи власний бинт та суддівські матеріали, надає першу долікарняну допомогу «потерпілому» та транспортує по маркуванню. Транспортувати потерпілого потрібно методом «на замку» (див. рис.). (Штрафи: невірно накладена шина – 3 б.; падіння потерпілого -10б.)

 

База №4 «Військово-спортивна смуга»

4.1 Рух «гусячим кроком» (10б.)

Учасникам потрібно навприсядки пройти під маркуванням. Штрафи: за кожне торкання рельєфу колінами чи руками – 1б., торкання маркування – 1б.

 4.2 Метання гранати (12б.)

Учасники команди по черзі кидають учбову гранату в мішень – прямокутник розміром 3 х 1м. Відстань до мішені –10 м. Попадання зараховується за умови, якщо точка приземлення гранати знаходяться в контурі мішені.

Штрафи: непопадання у мішень – 3б.

 4.3 Естафета (25б.)

Команда групами по 2 учасника по черзі біжать дистанцію з перешкодами.

Штрафи: падіння учасників (торкання рукою землі) – 6б.

 

 База «Фініш»

Азимутальний кросворд. (20б.)

            У разі знаходження баз №1-4, команда отримує один, або декілька азимутальних напрямків, за допомогою яких на фініші вона повинна скласти слово. Заданий час проходження етапу – 4 хв. Етап проходиться після фінішу команди лише за умови знаходження учасниками усіх баз основної частини. Час проходження етапу НЕ ЙДЕ у загальний залік команди. У разі вірного складання слова у заданий час команда отримує 30 балів за проходження етапу. За не проходження етапу команда не отримує штрафних балів.

            Порядок проходження етапу «Азимутальний кросворд» – по фінішу команд на основній частині дистанції. Команда фінішує по перетину лінії фінішу останнім учасником.


Підведення підсумків

Час проходження дистанції переводиться в бали з розрахунку 1хв.=4 б. Після переведення часу проходження в бали до уваги береться лише ціла частина  бального результату. Результат визначається за формулою Р=ЧП+ШБ-БО  (ЧП – бальний результат часу проходження дистанції; ШБ – штрафні бали, набрані під час проходження дистанції; БО – бальна оцінка пройдених етапів). Вище місце займає команда, у  якої найменший результат. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, яка стартувала раніше.

  

Завантажити попередні умови