Гурткова робота, Новини

Похід до зимового лісу, приурочений Дню пам’яті героїв Крут

28 січня 2018 року вихованці гуртка «Туристське багатоборство» здійснили похід до зимового лісу та озер, що розкинулися навколо Славути. Похід приурочили Дню пам’яті героїв Крут.

   

Похід розпочався у селі Стригани від пам’ятника воїнам УПА, які загинули в боях з військами НКВС СРСР та партизанами з’єднання Антона Одухи 12-13 травня 1944 року. Їх було 127, переважно молоді воїни…

Біля пам’ятника гуртківці згадали також сторінки історії 100-річної давнини – про бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що між Бахмачем та Ніжином, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном київських курсантів, гімназистів і бійців вільного козацтва. В загоні налічувалося чотири сотні 1-ї Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького та 1-ша сотня Студентського куреня Січових Стрільців (разом понад 500 вояків і 20 старшин). У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України, яку продовжили пізніше бійці УПА.

Віддавши данину пам’яті героям минулого, від пам’ятника, орієнтуючись за картою і компасом, ми вирушили на обстеження найвіддаленіших з каскаду Голубих озер, обійшли навколо чотири озера, по берегах яких бачили численні сліди діяльності бобрів.

   

Засніжений ліс, незвичайний вигляд таких знайомих з літа озер, полонили усіх своєю красою. Погода була ідеальною для подорожей: чисте морозне повітря, неглибокий сніг, повне безвітря. Новачки показали вміння розводити багаття на снігу, розшукувати і «читати» сліди, орієнтуватись за картою і компасом.

Поверталися додому, переповнені враженнями та енергією. Отже, якщо ви любите піші походи, то не відмовляйте собі в задоволенні взимку. Якщо погода дозволяє, краще прогулятися по зимовому лісі, ніж сидіти вдома за комп’ютером!

 А.Слівіна, керівник гуртка