Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Про 4- й Чемпіонат України серед юнаків з водного туризму

З 2 по 5 вересня 2016 р. у мальовничому подільському селищі Сокілець, що на Вінниччині, відбувся 4-й Чемпіонат України серед юнаків з водного туризму. Місцем проведення змагань був обраний «Печерський поріг» на річці Південний Буг. У Чемпіонаті взяли участь 12 найсильніших команд з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Києва. Одночасно з юнацьким Чемпіонатом проводився Кубок України з водного туризму серед дорослих – це дало змогу юним спортсменам перейняти цінний досвід від майстрів спорту України зі спортивного туризму.

Команди змагались на двох дистанціях: «Слалом» (командні змагання) та «Спринт» (командні змагання). На жаль, низький рівень води в Південному Бузі не дало змоги провести дистанцію «Ралі» (командні змагання).

Хмельниччину представляла команда гуртківців-водників Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді у такому складі: Дячук Назар, Мельник Марія, Михайлюк Марія, Бойчун Владислав, Колесник Андрій, Грузевич Іван, Яцишин Назар. Тренер команди – Кукуруза І.Ф., представник — Цуканов А.М. — керівники гуртків ХОЦТКУМ. Головним суддею Чемпіонату був також працівник Хмельницького ОЦТКУМ – керівник гуртків, майстер спорту України зі спортивного туризму Ващук Дмитро Петрович.

На дистанції «Слалом» давався одночасний старт екіпажам чотиримісного (С-4) та двомісного катамаранів (С-2), кожен з яких повинен був подолати дистанції із 18 воріт: 12 вільного ходу і 6 зворотного ходу. Останні ворота – ворота часу, на проходження яких команді надавалось 15 сек. Час відсікався по пересіканню лінії фінішу останнім екіпажом. Успішне проходження такої дистанції залежало від правильно підібраної тактики, адже будь-яка затримка одного з екіпажів ставила під загрозу командний результат. Наша збірна повністю виконала поставлене завдання і в досить напруженій боротьбі виборола 7 місце.

             

Значно відрізнялась від попередньої дистанція «Спринт» (командні змагання). Обидва екіпажі повинні на швидкість подолати коротку відстань – 550 м, включаючи проходження нескладних порогів, шивер та перекатів. Саме наявність природніх перешкод, хай і нескладних, стало головною «родзинкою» цієї дистанції, особливо в умовах низької води, тому що невірне обрання лінії руху по воді призводило до потрапляння на мілину, а це суттєво впливало на швидкість руху. Саме тому на «Спринті» важливі не лише гребля на швидкість, а й уміння «читати воду». Тут наша команда показала 9-й результат.

Загальнокомандний залік визначався за сумою місць у «Слалом» та «Спринті». Враховуючи ці показники, команда Хмельницької області у 4-му Чемпіонаті України серед юнаків з водного туризму посіла 8 місце. Сподіваємось, що ці змагання принесли чималий досвід нашим юним туристам-водникам і на наступному Чемпіонаті вони суттєво покращать свій результат.

А переможцями Чемпіонату стали господарі – команда Вінницької області.

                                                                                                     Дмитро Ващук, керівник гуртків ОЦТКУМ, головний суддя Чемпіонату