Методична робота, Новини
Про І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів в номінації «Навчальна література» з військово-патріотичного напряму в 2017 році
І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів в номінації «Навчальна література» з військово-патріотичного напряму в 2017 році проводився у м. Хмельницькому з 06 по 08 червня 2017 року (далі – Конкурс).
Конкурсні матеріали, що надійшли від 4 міських та 6 районних управлінь, відділів освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій, селищних та міських рад, були представлені педагогами шкіл, центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів, Будинків творчості школярів.
На Конкурс приймались: навчальні, навчально-методичні, методичні, навчально-наочні посібники, методичні комплекси (методичні рекомендації, навчальна програма та розробки занять до неї), хрестоматії, зібрання творів, словники (тлумачні, термінологічні та інші), енциклопедії, довідники, альбоми, атласи, які призначені для практичного використання в навчально-виховному процесі позашкільних навчальних закладів.
На І етап Конкурсу надійшло 13 рукописів військово-патріотичного напряму.
Найбільшу кількість балів за оцінкою експертної комісії набрав рукопис «Ми нащадки козацького роду» (колектив авторів Бродюк Л.І., Миронюк А.В., Нагурна Т.П., керівники гуртків ДНЗ№2 «Подоляночка» м. Славути), який є методичним комплексом. Видання містить навчальні програми гуртків «Козаченята» і «Дівчаточка-леляточка» з розробками занять до них для дівчаток і хлопчиків старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Програмами передбачено проведення навчальних занять, екскурсій, прогулянок, подорожей, вивчення українських традицій, які включають дітей в активну діяльність, стимулюють розвиток мислення, уяви, викликають зацікавленість і позитивне ставлення до навчання. Метою методичного комплексу є покращення якості навчального процесу, якості засвоєння навчального матеріалу та патріотичне виховання дітей. Колектив авторів цього рукопису стали переможцями І етапу Конкурсу.
Для керівників гуртків козацько-лицарського виховання «Джура» стануть в пригоді рукописи, автори і упорядники яких стали лауреатами Конкурсу, а саме: «Допоміжні матеріали для організації роботи з учнівською молоддю на основі козацько-лицарського виховання» (Ваник В.В., Нетішинський центр туризму і краєзнавства учнівської молоді), «Словник термінів козацько-лицарського виховання» (Бондар Н.А., Хмельницький міський центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді), «Джура. Альбом-посібник» (Антонюк Г.В., Хмельницький міський центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді).
Практикум діагностичних вправ, цікавих запитань та завдань, які спрямовані на формування та виховання патріотизму в учнів молодших класів розроблено у рукописі «Тести-цікавинки для маленьких патріотів» (Пилипчук В.В., Білогірський Будинок творчості школярів).
З кращими рукописами Конкурсу можна ознайомитись у методичній бібліотеці обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Інформаційно-методичний відділ ОЦТКУМ.