Методична робота, Новини

Про І (обласний) етап Конкурсу рукописів

У першій декаді червня Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації і Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було проведено І (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу рукописів в номінації «Навчальна література» з туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів (далі – Конкурс). У 2016 році на Конкурс приймались рукописи навчальної літератури, спрямовані на допомогу гуртківцям в організації їх самостійної роботи, а саме: навчальні посібники для краєзнавчих, спортивно-туристських, військово-патріотичних гуртків (творчих об’єднань) та допоміжна навчальна література (робочі зошити, практикуми, хрестоматії, словники, довідники тощо).

Від 6 міських та 8 районних відділів/управлінь освіти, молоді та спорту міських рад/райдержадміністрацій надійшло 23 рукописи, серед яких: туристсько-краєзнавчого напряму – 9, туристсько-спортивного – 7, військово-патріотичного –7 рукописів. Оцінювалися рукописи експертною комісією.

У туристсько-краєзнавчому напрямі найбільшу кількість балів за оцінкою експертної комісії набрали рукописи:

«Робочий зошит з українознавства» (автор Малиновська Н.В., керівник гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді), розроблений відповідно до програми гуртка 1 року навчання «Юні українознавці» (початковий рівень);

«Народознавчий словничок. Словник народознавчих термінів» (автор Ларіна Т.А., завідуюча відділом Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді), укладений на допомогу вихованцям гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» (1 рік навчання); «Інструктивні картки для реалізації практикуму з літературного краєзнавства» (автор Федорчук К.М., методист Нетішинського ПНЗ «Краєзнавчий центр»); «Краєзнавчі матеріали Білогірського краю» – навчальний посібник для вихованців гуртків краєзнавчого профілю (автор Пташко Т.А., методист Білогірського Будинку творчості).

Серед рукописів з туристсько-спортивного напряму високі бали в оцінці набрали підготовлені для самостійної роботи вихованців робочі зошити з туризму, а саме: «Збираємо рюкзачок» – робочий зошит з основ туризму для учнів початкових класів (автор Слівіна А.О., керівник гуртка Славутського міського центру туризму і краєзнавства) і «Туризм. Робочий зошит до програми туристсько-оздоровчого клубу «Меридіан»" (автор Шампаніна П.С., керівник клубу вихідного дня «Діалог» Грицівської школи сприяння здоров’ю Шепетівського району)

Для гуртківців, що займаються за програмами гуртків «Юні судді змагань» та «Спортивний туризм» цікавий практикум зі спортивного туризму розроблено у рукописі «Складання схеми дистанції» (автор Атаманюк Т.П., директор Кам’янець-Подільської станції юних туристів).

У військово-патріотичному напрямі лауреатами Конкурсу стали: упорядники довідника «Герої вічно в пам’яті живуть… Революція Гідності. Небесна Сотня – Герої України. Лицарі Ордена Небесної сотні» – методисти Красилівського Будинку творчості дітей та юнацтва Лавринчук В.О. і Ковтун І.В., та Заверуха М.Ю., педагог-організатор Красилівської ЗОШ №4 ім. П. Кізюна; а також автор рукопису «Ми – надія України». Навчальний посібник для роботи клубу «Соколята» (хлопчики 5-6 років) – Бурак В.О., вихователь-методист дошкільного навчального закладу №9 м. Славути.

Кращі рукописи Конкурсу будуть розміщені в електронній бібліотеці сайту обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 

І.Кіретова

завідуюча інформаційно-методичний відділом 

Протокол І етапу конкурсу рукописів 2016