Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Про Кубок зі спортивного орієнтування та 54-й Чемпіонат зі спортивного туризму серед учнівської молоді Хмельниччини

Вже традиційно у другій половині травня біля села Черче, що на Чемеровеччині, відбулося таборування юних туристів Хмельниччини, під час якого обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, проведено обласні дитячо-юнацькі туристсько-спортивні масові заходи зі спортивного орієнтування та видів спортивного туризму.

У Кубку області зі спортивного орієнтування взяли участь 220 учасників у складі 20-ти команд. 54-ий Чемпіонат області зі спортивного туризму складався з 2-х Кубків: – Кубок з пішохідного та Кубок з велосипедного туризму. У Кубку області з пішохідного туризму взяли участь 20 команд, з велотуризму – 17 команд (понад 200 учасників).

Учасників змагань вітали начальник Управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку Хмельницької обласної ради Віталій Шишко, голова Чемеровецької районної держадміністрації Олег Батюк, голова районної ради Світлана Павлишина, начальник відділу професійної освіти і виховної роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Світлана Фіярська, начальник відділу освіти, молоді та спорту Чемеровецької РДА Оксана Царук, голова Залучанської сільської ради Анатолій Марцінишин, директор Черчецької школи Олександр Савчук, т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Колесник.

Виступаючі наголосили, що навики зі спортивного туризму і спортивного орієнтування мають важливе прикладне і виховне значення, особливо в умовах, які сьогодні переживає Україна. Колишні вихованці туристсько-спортивних гуртків гідно захищають нашу країну в умовах сучасної агресії і гібридної війни на Сході України.

Під час змагань юні туристи-спортсмени показали гарний рівень технічної і тактичної підготовки, про що свідчать їх результати.

У Кубку зі спортивного орієнтування на двох дистанціях – короткій та середній – змагалися юнаки і дівчата трьох вікових груп – 13-14, 15-16 та 17-18 років. Переможці і призери дистанцій нагороджувалися у кожній віковій групі. У загальному командному заліку переможцем Кубку зі спортивного орієнтування стала команда Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ХОЦТКУМ) (тренер Середюк С.В.), друге місце посіла команда з Хмельницького району (тренер Кучер О.В.), третє – команда Полонського району (тренер Заєць В.В.).

 

У Кубку області з пішохідного туризму 54-го Чемпіонату учасники змагалися на двох дистанціях ІІІ класу: «Командна смуга перешкод» та «Крос-похід». Трійка лідерів визначилася одразу. На дистанції «Командна смуга перешкод» найкращий час і найменше штрафів показала команда м. Хмельницького. Вона і стала переможцем у цьому виді. Друге і третє місця посіли команди м. Славути та Шепетівського району. На дистанції «Крос-похід» кращий результат показала команда з Шепетівського району, хмельничани були другими, а команда м.Славути знову була третьою.

За програмою Кубку з велосипедного туризму команди змагалися на дистанціях ІІ класу «Велокрос», «Тріал» і «Фігурне водіння велосипеду».

На велодистанціях, крім командного, визначався особистий залік учасників – серед юнаків і – вперше – серед дівчат.

Переможцем та призерами Кубку області з велосипедного туризму стали: команда Шепетівського району (тренер Швець В.В.), друге місце у команди ХОЦТКУМ (тренер Василишин В.І.), третє – у команди з м. Кам’янця-Подільського (тренер Полевий Ю.Б.).

   

У Кубку області з пішохідного туризму переможцем стала команда міста Хмельницького (тренер Габай Ю.В.), друге місце посіла команда з Шепетівського району (тренер Яворський В.М.). Третє місце – у команди з міста Славути (тренер Лук’янчук О.В.).

В рамках Чемпіонату області проводився конкурс туристського побуту, участь в якому впливала на залік у командному загальному підсумку. Суддівська бригада кожного дня перевіряла побут, оцінюючи планування табору і постановку наметів, чистоту, порядок та екологічний стан, зберігання продуктів і посуду. У цьому конкурсі було визначено аж три переможці, однакову суму балів набрали команди міста Славути, Чемеровецького району та Хмельницького ОЦТКУМ.

Учасники – переможці та призери у видах – були нагороджені медалями та грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Команди-переможці і призери Кубків та їх тренери були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Командам-призерам були вручені спортивні Кубки.  

Команди-переможці Кубків обласних змагань будуть захищати честь нашої області на юнацьких Всеукраїнських Чемпіонатах з туризму та спортивного орієнтування.

На прохання керівництва сільської ради суддями була пофарбована водонапірна башта в кольори національного прапора України, за що на закритті Чемпіонату була висловлена велика подяка від громади села.

 

 

 

І. Кіретова, завідділом ОЦТКУМ

 

Протокол кубку області з пішохідного туризму

Протокол кубку області з велосипедного туризму

Протокол кубку області зі спортивного орієнтування (командний залік)

Протокол кубку області зі спортивного орієнтування (коротка дистанція 19.05.2016)

Протокол кубку області зі спортивного орієнтування (середня дистанція 20.05.2016)