Змагання, Новини

Про відкриту Першість серед гуртківців ХОЦТКУМ з пішохідного туризму «Пролісок-2014″

Відкриті змагання з пішохідного туризму серед гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ХОЦТКУМ) традиційно проводяться в квітні. Цього року Першість відбулася в першу неділю квітня на шкільному стадіоні НВК №4 м. Хмельницького серед 4-х вікових груп: молодшої, середньої, старшої та студентської. Учасники кожної вікової групи долали «Особисту смугу перешкод» відповідного класу: гуртківці молодшої вікової групи – І класу, всіх інших – ІІ класу. Дистанції відрізнялись кількістю етапів, складністю та вимогами до техніки їх подолання.
У «Проліску-2014″, крім вихованців ХОЦТКУМ, взяли участь гуртківці, запрошені з інших навчально-виховних закладів області. Крім команд гуртківців ХОЦТКУМ, які працюють на базі шкіл у Волочиську, Деражні, Кам’янці-Подільському, Хмельницькому, були команди від Славутського міського центру туризму і краєзнавства (МЦТК), Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (ХМЦТКЕУМ), Кам’янець-Подільської станції юних туристів (СЮТур), шкільного турклубу «Штурм» СЗОШ №29 м. Хмельницького. Всіх учасників у дев’яти командах було 89.
Переможці та призери серед юнаків і дівчат нагороджувалися грамотами ОЦТКУМ у всіх вікових групах.
За результатами Першості у молодшій віковій групі трійка кращих туристів-спортсменів серед хлопців мала такий вигляд: 1 і 3 місця – у гуртківців ХОЦТКУМ з команди «Едельвейс» Ковальчука Максима та Мороза Олександра (тренер, керівник гуртка Гринчук В.В.), друге місце – у Юхимчука Дмитра, учасника команди «Штурм» (СЗОШ №29 м. Хмельницького, тренер Батажук А.І.). Серед дівчат цієї групи відповідно стали кращими: Перунська Ганна («Едельвейс», ХОЦТКУМ) – 1 місце, Желінська Наталія з команди гуртківців ХМЦТКЕУМ «Non-Stop» (тренер Юзвик С.В.) посіла 2 місце, Новза Юлія (команда Славутського МЦТК, тренер Вакульчук К.Г.) була третьою.
У середній віковій групі кращими серед юнаків стали: Кирильчук Олександр і Герасименюк Олексій (обидва гуртківці ХМЦТКЕУМ, тренер Флік А.А.), третє місце у Грузевича Івана з команди ХОЦТКУМ «Азимут» (тренер, керівник гуртків Сидорук В.А.). Серед дівчат 1 і 3 результати показали туристки-спортсменки Кожушко Олена та Возович Анастасія із команди «Сонечко» (ХОЦТКУМ, тренер, керівник гуртків Загоруйко Ю.М.), 2 місце завоювала Мевшук Наталія з команди «Non-Stop» (ХМЦТКЕУМ).
У старшій віковій групі: серед юнаків 1 місце посів Шелестинський Олександр, (команда «Едельвейс», ХОЦТКУМ), 2 місце посів Мельник Олександр (команда «Сонечко», ХОЦТКУМ), третє – Скомороха Юрій (команда Славутського МЦТК, тренер Лук’янчук О.В.). Серед дівчат відповідно: Мельник Діана (команда «Азимут» ХОЦТКУМ, тренер, керівник гуртка Сидорук В.А.) та Данішевська Юлія і Прокопчук Галина – обидві вихованки гуртків Славутського МЦТК.
У групі «Студенти» переможцями та призерами Першості стали гуртківці Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Серед юнаків 1 і 2 місця у вихованців з «Сонечка» – Кушніра Сергія і Вороніна Дениса, третє місце – у Євтодія Максима з команди «Горизонт» (тренер Кукуруза І.Ф.).
Серед дівчат Луб Інна («Сонечко») стала переможницею, Черешня Дарина («Едельвейс») та Розгон Ольга («Горизонт») – призерками.
Головний суддя Першості «Пролісок-2014″, він же керівник гуртків ОЦТКУМ, Гринчук Віктор Васильович вважає, що такі змагання серед гуртківців дозволяють перевірити технічну та фізичну підготовку юних туристів-спортсменів, підтвердити розряди або виконати нормативи на більш високі, а також підвищити свою майстерність зі спортивного туризму.

І.Кіретова,
методист ХОЦТКУМ,
головний секретар Першості