Новини, Підготовка кадрів, Туристсько-спортивна робота

Проведений Всеукраїнський семінар по підготовці керівників, учасників гірських походів

Відповідно до плану Всеукраїнських заходів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2013 рік з 4 по 11 лютого 2013 року в районі турбази «Заросляк» (смт. Ворохта Івано-Франківської області) було проведено Всеукраїнський семінар базового рівня по підготовці керівників, учасників гірських походів, який очолив керівник гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, голова обласної федерації спортивного туризму Хмельницької області Ю.М.Загоруйко.
В семінарі взяли участь 48 учасників з Автономної Республіки Крим, Сумської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької, Миколаївської, Харківської областей та міста Києва. Учасники отримали навички організації страховки та самостраховки на сніжно-льодовому рельєфі з використанням льодорубів, пересування по сніжним та льодовим схилам, використання снігоступів. Особливу увагу було приділено порядку дій в умовах лавинної небезпеки, пошуку та рятування людей в лавині.
Учасники семінару здійснили дводенний похід за маршрутом: турбаза «Заросляк» – пол. Пожижевська – г. Говерла – г. Брецкул – г. Пожижевська – г. Туркул – оз. Несамовите — пол. Пожижевська — турбаза «Заросляк» та отримали посвідчення «Альпініст України».
В проведенні семінару взяли участь голова комісії гірського туризму Федерації спортивного туризму України В.Козій, працівники аварійно-рятувального підрозділу Державної служби надзвичайних ситуацій.