Військово-патріотичне виховання, Новини, Підготовка кадрів

Проведено обласний семінар-практикум для спеціалістів, відповідальних за проведення гри «Джура»

05 квітня 2018 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області (начальник Мул А.М.) було проведено щорічний обласний семінар-практикум для спеціалістів структурних підрозділів з питань освіти районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, що відповідають за організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в місті, районі, територіальній громаді
Семінар проводився з метою активізації роботи в напрямку національно-патріотичного виховання учнівської молоді, організації дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в начальних закладах області. В роботі семінару, який складався з теоретичної і практичної частин, взяли близько 40 спеціалістів управлінь/відділів освіти.

   
З вітальним словом до учасників звернулась ПОЛІЩУК Ольга Володимирівна, головний спеціаліст відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації.
З типовим  правилами проведення фінальних етапів гри та правилами таборування, з майбутніми змінами та нововведеннями, які плануються в оновленому Положенні про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») та особливостями проведення обласного етапу гри в 2017/2018 н.р. познайомила КОЛЕСНИК Наталія Вячеславівна, т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Як ефективно запровадити дитяче самоврядування під час І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») розповів БАРАНОВСЬКИЙ Володимир Іванович, керівник гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Також він висвітлив окремі аспекти виду «Впоряд» під час проведення фінальних етапів гри «Сокіл» («Джура») в 2017/2018 н.р.

   
Нікого не залищив байдужим виступ фахівця з козацької педагогіки, інструктора з бойових мистецтв, представника ГО Козацьке товариство «Вовковинецька Січ» — КУШНІРА Тараса Петровича. Він поділився свої досвідом виховання юних козаків, презентував козацькі ігри та провів майстер клас з козацької бойової гри «Лава на лаву».
Про обласний етап Всеукраїнського конкурсу рукописів в номінації «Навчальна література» з військово-патріотичного напряму проінформувала КІРЕТОВА Інна Олексіївна, завідувач відділу Хмельницького ОЦТКУМ.

   
ГАЛЕЦЬКА Наталія Казимирівна, керівник гуртків Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання презентувала методичний посібник «Підготовка дітей до одного з етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») — «Рятівник» », підготовлений із врахуванням багаторічного досвіду підготовки команд до участі у І, ІІ, ІІІ етапах гри «Джура».
Працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області було надано методичну та практичну допомогу в організації семінару. Проведено майстер-клас із надання першої долікарської допомоги (а саме серцево-легеневої реанімації із відпрацюванням на тренажері), а також презентацію методичної літератури та експрес-інформування з питань безпеки життєдіяльності людини та ознайомлено з основними заходами  щодо забезпечення пожежної безпеки.

   
Інформація, отримана учасниками семінару стане в нагоді педагогам у підготовці та проведенні шкільного, І (районного/міського) та при підготовці роїв-переможців до участі у II (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
КОЛЕСНИК Наталія Вячеславівна, т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.