Новини, Підготовка кадрів
Проведено унікальний семінар-практикум зі спортивного орієнтування та картографії
Наприкінці літа педагоги області, зокрема, керівники туристсько-спортивних гуртків, тренери команд зі спортивного орієнтування та спортивного туризму мали унікальну можливість отримати знання основ картографування, вдосконалити свої навички спортивного орієнтування на місцевості та водночас оздоровитись у мальовничому куточку нашої області. Мова йде про перший обласний семінар-практикум зі спортивного орієнтування та картографії для тренерів команд, організований Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Семінар проходив з 8 по 13 серпня 2016 року в районі знаменитих Голубих озер неподалік від міста Славути. В семінарі прийняли участь понад 20 учасників з усієї Хмельницької області. Керівником семінару був Левчик Сергій Микитович, керівник гуртків «Спортивне орієнтування» Хмельницького ОЦТКУМ, кандидат в майстри спорту та суддя національної категорії зі спортивного орієнтування.
Вміння та навички орієнтування на місцевості використовувалися ще з часів Стародавнього
Світу. Це і не дивно, адже знання та практичне вміння правильно визначити своє місцезнаходження та подальший напрямок руху були необхідною складовою повсякденного життя як вояк, так і простих людей. Досить актуальним залишається вміння орієнтуватися і в наш час.
Під час семінару учасники ознайомились з історією розвитку орієнтування. В ході теоретичних та практичних занять учасники отримали знання про основні площадні, лінійні та точкові топографічні знаки; вчились читати карту та працювати з компасом; орієнтування з компасом і картою;орієнтування без компаса; вимірювання відстані на місцевості і на карті; спробували себе в постановці та проходженні дистанцій з орієнтування різного рівня складності.
Також велику зацікавленість в учасників викликали заняття з картографії. Лише провівши з чистого листка всю роботу по створенню карти, від нанесення магнітного меридіану, визначення масштабу мальованої карти, до проходження контуру вибраної ділянки та нанесення точкових орієнтирів згідно до їх лінійного та азимутального розташування можна зрозуміти яка кропітка ця праця. Та зі слів Левчика С.М., розвиток спортивного орієнтування на теренах нашої області можливий лише за наявності достатньої кількості карт лісових масивів.
Сподіваємось, що, завдяки отриманим у процесі навчання знанням, учасники обласного семінару-практикуму зможуть займатись картографією в себе в містах та районах, що дасть значний поштовх для розвитку спортивного орієнтування.
Федчишин Д., методист оргмасового відділу ХОЦТКУМ