Музеї, Новини

Семінар: «Краєзнавча та музейна робота в навчальних закладах, як пріоритетні напрямки патріотичного виховання учнівської молоді».

25 жовтня 2018 року в м. Шепетівка Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було організовано обласний семінар для спеціалістів, відповідальних за роботу музеїв при навчальних закладах. Тема семінару: «Краєзнавча та музейна робота в навчальних закладах, як пріоритетні напрямки патріотичного виховання учнівської молоді».

В роботі семінару взяли участь представники Шепетівського міського управління освіти: Підопригора Л.М. – головний спеціаліст управління освіти, Петрук Г.Г. – завідувач методичним кабінетом, Сокальська Т.П. – методист.

   

Семінар розпочався з презентації музеїв, що знаходяться у відомстві управління освіти м. Шепетівки (а таких нараховується — 13) та майстер-класу «Як правильно подавати історію ХХ століття». В краєзнавчому музеї відбулась презентація експозиції «Борці за Україну», де висвітлюються героїчні подвиги шепетівчан в зоні антитерористичної операції на сході країни.

   

В ході семінару учасники ознайомились з роботою музеїв при закладах освіти. Так, в НВК «ЗОШ — гімназія» було висвітлено тему: «Осучаснення змісту національно-патріотичного виховання в шкільних музеях через вивчення діяльності борців за волю України, учасників антитерористичної операції», а також показано фрагмент засідання шкільного клубу «Пошук» (керівник шкільного музею Кравчук О.В.).

Екскурс в музей героя-підпільника Валі Котика в контексті сьогодення було зроблено у ЗОШ № 4 м. Шепетівки. Висвітлено питання застосування нових підходів до науково-освітньої роботи в шкільному музеї.

   

В НВК № 1 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» та ліцей ім. Героя України Миколи Дзявульського провели «Патріотичний марафон по сторінках музею школи» (керівник музею Обжирко Т.В.)

Презентацію моделі військово-патріотичного виховання та роль музею навчального закладу як центру військово-патріотичного загартування школярів показали у НВК № 3 (керівник музею Оніщук М.В.).

   

В ЗОШ № 1 учасникам семінару було презентовано проект «Історія моєї громади: минуле для спільного майбутнього» та запропоновано взяти участь у музейному квесті (керівник музею Гасюк Л.В.).

На засіданні круглого столу учасники обговорили форми і напрями патріотичного виховання у взаємозв’язку з педагогічною діяльністю музеїв закладів освіти. Подяку фахівцям управління освіти м. Шепетівки, керівникам закладів освіти, керівникам шкільних музеїв за їх плідну роботу висловили організатори та учасники семінару

 Мозолюк М.І. — методист ХОЦТКУМ.