Військово-патріотичне виховання, Новини

Семінар-практикум для організаторів гри «Джура»

11 квітня 2016 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації на базі Товариства сприяння обороні України було проведено щорічний обласний семінар для спеціалістів управлінь, відділів освіти районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад, що відповідають за проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(Джура») та керівників команд.

Семінар проводився з метою активізації роботи в напрямку національно-патріотичного виховання учнівської молоді, організації дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в начальних закладах області.

У семінарі, який складався з теоретичної і практичної частин, взяли участь 26 спеціалістів управлінь/відділів освіти, керівників команд з 19 регіонів області.

Т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Колесник Наталією Вячеславівною було зроблено аналіз нормативних документів з питань національно-патріотичного виховання (за 2014-2016 рр.). Також висвітлено питання впровадження дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл») в навчальних закладах області, проведення фінальних шкільних, районних та обласного етапів у 2016 році, зроблено порівняльний аналіз участі команд районів та міст в обласних заходах в рамках гри «Джура».

Досвідом участі команди з Шепетівського навчально-виховного комплексу №3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н.Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою», яка представляла Хмельницьку область у Всеукраїнському етапі дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Джура» («Сокіл») в 2015 році, поділився Багнюк Сергій Григорович, вчитель історії і керівник команди.

З попередніми умовами виду «Впоряд» обласного етапу дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Джура-2016″ слухачів познайомив Барановський Володимир Іванович, керівник гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Як презентувати «Добре діло» рою, звіт про який подається командою в Головну суддівську колегію обласного етапу гри «Джура», розповіла Гринишина Олена Володимирівна, керівник гуртка Кам’янець-Подільської станції юних туристів.

Про можливість участі у І етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури з військово-патріотичного напрямку проінформувала Кіретова Інна Олексіївна, завідувач відділу Хмельницького ОЦТКУМ

У практичній частині семінару-практикуму були проведені заняття з різних напрямків.

   

Майстер-клас з виду «Впоряд» проведено Барановським Володимиром Івановичем за участю учнів Хмельницької гімназії №1 ім. В.Красицького — членів гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» Хмельницького ОЦТКУМ.

Практикум з першої долікарської допомоги провели педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області. Під час практикуму для наочного відпрацювання навиків домедичної допомоги було використано тренажер для серцево-легеневої реанімації в комплекті «Тарас» для навчання невідкладним діям, спрямованим на врятування та збереження життя людини, який придбано для Центру за сприяння Хмельницької міської ради.

Вправи зі стрільби з малокаліберної гвинтівки ТОЗ- 8 та неповне збирання-розбирання АК-74 учасники семінару мали змогу відпрацювати завдяки Якубині Ігору Григоровичу, інструктору з кульової стрільбі Товариства сприяння обороні України.

Учасникам семінару були надані інформаційно-методичні матеріали, які допоможуть педагогам у підготовці та проведенні шкільного, І (районного) та II (міського) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).