Гурткова робота, Новини

Таємниці зимового лісу

«Найкращі вихідні – це вихідні, проведені в лісі», — переконані вихованці гуртка Хмельницького ОЦТКУМ «Туристське багатоборство» (керівник А.О.Слівіна).

Прогулянки в лісі прекрасні в будь-яку пору року. І в кожній порі року є своя принадність. Останніми вихідними днями зими ми вирішили прогулятись до озер, що сховалися в соснових лісах неподалік Славути.

Міні-похід почався в селі Стригани біля пам’ятника загиблим воїнам УПА. В 1944 році на околиці села Стригани відбувся бій між групами НКВС, радянськими партизанами на чолі з Антоном Одухою, та загонами УПА-«Північ», відомий як «Бій під Стриганами». Бій закінчився тактичною перемогою радянських військ. Діяльність загонів УПА-«Північ» на теренах Славутського району увіковічена пам’ятником 127-ми воїнам УПА, що загинули в боях з партизанами під селом Стригани.

Голубі озера – таку збірну назву мають майже два десятки озер у Славутському районі. Такі залюднені влітку, взимку вони виглядають інакше. Зачаровані і спокійні. Взимку цей край відвідує мало людей, а дуже шкода, оскільки і в таку непривітну пору року тут можна помилуватися неперевершеними краєвидами засніжених лісів, вкритих льодом озер та інеєм очеретів.

   Нам вдалось поєднати прогулянку зимовим лісом та спостереження за птахами і тваринами. Найцікавіші мешканці лісів навколо озер – бобри. Вони ведуть дуже потайний спосіб життя. Але наявність бобрів легко встановити за своєрідними слідами їхньої діяльності, яких не залишає жодний інший звір. Це конусоподібне зрізані пеньки осик або вільх з розкиданими навколо них нагризеними трісочками.

У кожну пору року прогулянка по лісі може подарувати приємні теплі спогади і відчуття. А про красу зимового лісу й годі говорити. Краще – побачити на власні очі…

 

Алла Слівіна, керівник гуртка ХОЦТКУМ