Анонси заходів, Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Туристсько-краєзнавчий квест, приурочений 100 річчю позашкільної освіти в Україні
Попередні умови
туристсько-краєзнавчого квесту, приуроченого 100 річчю позашкільної освіти в Україні
Загальні положення
- Дата проведення – 17.03.2018. Реєстрація учасників 10.30 -11.00.
- Місце проведення – урочище «Лезнівський ліс», м. Хмельницький.
- Учасники – гуртківці Хмельницького ОЦТКУМ, вихованці/учні ПНЗ та ЗНЗ.
- Склад команди – 4 учні не залежно від статі та віку . Дозволяється виставляти декілька команд від гуртка/навчального закладу.
- Кількість баз із завданнями – 5.
- Орієнтовний стартовий інтервал – 10 хв.
- Кожна команда має бути забезпечена: ручкою (олівцем), лінійкою, компасом, бинтом, сірниками, файлом формату А4.
- Карти спортивного орієнтування М 1:10000
- Кожна база складається з одного або декількох етапів (завдань).
- Проходження завдань можливе лише за наявності повного складу команди на базі.
- Команда, яка втратила маршрутний лист, знімається з дистанції.
- Одночасно команда може працювати лише на одному етапі (крім бази №1).
- Дистанція проходиться у заданому напрямку.
- Проходження всіх баз – необов’язкове. На базі команда може виконувати завдання вибірково. Завдання вважаються виконаним, якщо всі учасники подолали перешкоду, або команда виконала поставлену задачу відповідно до специфіки.
- У випадку невиконання завдання на базі команда отримує штрафні бали у розмірі бальної оцінки даного завдання.
- На етапах 1.2. Паралельні мотузки та 1.3. Колода та 1.4 Переправа метелик якщо учасник зривається в зоні етапу він отримує штраф «падіння» (6 б.) та завершує роботу на даному етапі. При цьому етап учасником вважається пройденим.
Представники команд можуть бути залучені до суддівства та хронометражу.
Попередні заявки для участі команди у заході необхідно подати до 15.03.2018 на ел. адресу khotstkum@gmail.com, або за тел. 097 772 90 62.
Перелік завдань на базах:
База №1 «Смуга перешкод»
1.1 Павутина (15б.)
Учасники долають етап, рухаючись по сітці з мотузок. Рух по землі під сіткою – заборонений.
Штрафи: торкання рельєфу – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.2 Паралельні мотузки (16б.)
Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів. Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; .; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.3 Колода (14б.)
Учасники переходять по колоді яр, притримуючись руками за перильну мотузку.
Штрафи: падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.4 Переправа метелик (20б.)
Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів. Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; .; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.5 Маятник (10б.)
Учасники переправляються через перешкоду за допомогою підвішеної мотузки (маятника). Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 3б.
База №2 «Краєзнавство»
2.1 В’язання вузлів (12б.)
Команда тягне 4 картки з назвами вузлів. В’язати вузли може будь-яка кількість учасників. Штрафи: відсутність контрольних вузлів, перекручування мотузок в вузлі, не сформований вузол – по 1б. (але не більше 3 балів); не зав’язаний або не вірно зав’язаний вузол – 3б. (Перелік вузлів: прямий, вісімка, зустрічний, подвійний провідник, австрійський провідник, ткацький).
2.2 Фотовікторина (10б.)
Учасникам потрібно вказати, яка історична, архітектурна споруда, пам’ятка природи, що знаходиться на території України зображена на фото. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.
2.3 Топографія (10б.)
Команда отримує лист на якому зображено п’ять різних умовних знаків спортивного орієнтування та бланк для відповідей. Команда повинна записати в бланку для відповідей що це за знаки. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.
База №3 «Розпалювання вогнища» (20б.)
Команда розпалює вогнище власними сірниками з природних матеріалів (заготовлених командою). Використовувати папір, паливно-мастильні та інші штучні матеріали — заборонено.
Етап вважається пройденим, коли команда перепалить нитку, натягнуту над вогнищем на певній висоті.
База №4 «Військово-спортивна смуга»
4.1 Рух «гусячим кроком» (10б.)
Учасникам потрібно навприсядки пройти під маркуванням. Штрафи: за кожне торкання рельєфу колінами чи руками – 1б., торкання маркування – 1б.
4.2 Метання гранати та списа (12б.)
Три члена команди по черзі кидають спис у мішень – прямокутник розміром 2 х 1м. Четвертий учасник у ту ж мішень кидає учбову гранату. Відстань до мішені –10 м. Попадання зараховується за умови, якщо точка, в яку встромився спис та точка приземлення гранати знаходяться в контурі мішені.
Штрафи: непопадання у мішень – 3б.
База №5 «Медицина»
5.1 Тестові завдання з медицини.(12б.)
Учасники отримують бланк з тестовими завданнями про симптоми та надання першої допомоги при обмороженні, тепловому ударі, ураженню струмом, утопленні, укусах ядовитих тварин, отруєнні.
Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.
5.2 Надання долікарняної допомоги та транспортування потерпілого (31б.)
По прибутті на етап один із учасників (за вибором команди) стає умовно потерпілим. Умовна травма — перелом гомілки. Команда, використовуючи власний бинт та суддівські матеріали, надає першу долікарняну допомогу «потерпілому» та транспортує по маркуванню. Транспортувати потерпілого потрібно методом «на замку» (див. рис.). (Штрафи: невірно накладена шина – 3 б.; падіння потерпілого -10б.)
База «Фініш»
Азимутальний кросворд. (30 б.)
У разі знаходження баз №1-5, команда отримує один, або декілька азимутальних напрямків, за допомогою яких на фініші вона повинна скласти слово. Заданий час проходження етапу – 4 хв. Етап проходиться після фінішу команди лише за умови знаходження учасниками усіх баз основної частини. Час проходження етапу НЕ ЙДЕ у загальний залік команди. У разі вірного складання слова у заданий час команда отримує 30 балів за проходження етапу.
Порядок проходження етапу «Азимутальний кросворд» – по фінішу команд на основній частині дистанції. Команда фінішує по перетину лінії фінішу останнім учасником.
Підведення підсумків
Час проходження дистанції переводиться в бали з розрахунку 1хв.=4 б. Після переведення часу проходження в бали до уваги береться лише ціла частина бального результату. Результат визначається за формулою Р=ЧП+ШБ-БО (ЧП – бальний результат часу проходження дистанції; ШБ – штрафні бали, набрані під час проходження дистанції; БО – бальна оцінка пройдених етапів). Вище місце займає команда, яка набрала в сумі найменше балів. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, яка стартувала раніше.