Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Туристсько-краєзнавчий квест «Зимові розваги»

Чудового зимового дня, 16 січня, у Хмельницькому дендропарку пройшов туристсько-краєзнавчий квест «Зимові розваги», організований Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді для гуртківців. На захід були запрошені гуртківці Центру дитячо-юнацької творчості Хмельницького району.
Квест складався з 10 баз, позначених на топографічній карті, пошук яких здійснювався у довільному порядку.

    

На кожній базі потрібно було виконати певне завдання, і у разі правильного його виконання, отримати літеру – одну із складових контрольного слова, яке складалося командою на фініші. Завдання на базах були такі: розпалити вогнище, визначити азимути і висоту об’єкта, надати долікарську допомогу і транспортувати умовно потерпілого, переправитися через перешкоду способами «маятник» і «метелик», зав’язати 4 туристських вузли в парі з товаришем однією рукою, відповісти на питання туристсько-краєзнавчої вікторини, отримати залік з топографії, а також на базі «Слідопит», за зображеними на картці відбитками слідів різних тварин, визначити, яким тваринам належать ці сліди.

  
Набравши 10 літер, команда на фініші за 3 хвилини мала скласти контрольне слово. У разі успішного виконання цього завдання, час, який затратила команда на подолання квесту, зменшувався на 5 хвилин.
У квесті «Зимові розваги» взяли участь 8 команд гуртківців. Найкращий результат показала команда «Terra incognita» (керівник Мельник І.В.), друге місце – у команди «Еверест» (керівник Гула В.А.), третій показник у команди «Азимут» (керівник Кучер О.В.). Команди призери та їх учасники були нагороджені грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Після закриття діти із задоволенням каталися з гірки, грали у сніжки, ліпили льодові фігури – одним словом, розважались і були дуже задоволені…