Військово-патріотичне виховання, Гурткова робота, Новини

Участь гуртківців ХОЦТКУМ в патріотичних акціях

22 січня 2017 року.

День Соборності України.

Щороку 22-го січня в Україні відзначають День Соборності України. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

З нагоди відзначення Дня Соборності України вихованці гуртків національно-патріотичного виховання «Джура» Хмельницького ОЦТКУМ поклали квіти та вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Поклали квіти і біля меморіальної дошки на честь Симона Петлюри на Вірменському ринку, де у1919 році відбувся мітинг на честь з’єднання ЗУНР та УНР.

 День пам’яті захисників Донецького аеропорту

22 січня вшановується також пам’ять захисників Донецького аеропорту – «кіборгів».

Бої за Донецький аеропорт почалися 26 травня 2014 року, а 21 січня 2015 року після важкої 242-денної оборони аеропорту українські бійці відійшли у бік селища Піски. На місці аеропорту залишилися руїни – ландшафт, подібний до «поверхні Місяця». В останні дні захисту аеропорту – 19 та 20 січня – загинуло 58 найкращих синів України. 22 січня 2015 року будівля нового терміналу рухнула повністю та під плитою другого поверху залишились тіла останніх захисників – «кіборгів».

На честь вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту гуртківці відвідали тренувальний полігон – «Легіон Січових стрільців», на території якого знаходиться пам’ятний хрест, встановлений на честь загиблих при обороні Донецького аеропорту та східних територій України в зоні проведення воєнних операцій АТО. Покладанням квітів та хвилиною мовчання вихованці вшанували пам’ять воїнів української армії та добровольців, які утримували оборону аеропорту, а також контролювали навколишні села. 

 22 січня вихованці гуртків патріотичного виховання ОЦТКУМ та Кам’янець-Подільського міського ліцею взяли участь у спільній екуменічній молитві за упокій загиблих достойних синів і дочок українського народу, серед яких кам’янчани-кіборги: Валерій Лізвінський, Руслан Коношенко. Вічна їм пам’ять і Царство Небесне… Герої не вмирають!

 

29 січня

В конференц-залі готелю «7-днів» відбулася цікава зустріч з бійцями 8-го окремого батальйону Української Добровольчої Армії «Аратта». Капелан ГО «Учасників АТО» Marcin Wirkowski запросив на зустріч з бойовими друзями вихованців гуртків національно-патріотичного виховання «Джура» та «Юні миротворці». Діти побачили цікавий ролик про роботу українських волонтерів в зоні АТО, мали можливість на практиці ознайомитися з медичним комплектом НАТОвської аптечки та макетами боєприпасів.

27 січняМіжнародний день пам’яті жертв Голокосту

30 січня вихованці гуртків взяли участь в заходах до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. В Кам’янці-Подільському за часів Другої Світової війни було страчено 85 тисяч євреїв. За своїми масштабами ця акція поступається тільки акції в Києві у Бабиному Яру, коли в кінці вересня 1941 року за два дні було вбито близько 34 тис. людей. Другий рік поспіль вихованці гуртка «Юні миротворці» працюють над проектом Організації Об’єднаних Націй «Назустріч пам’яті» – «Вивчення історії Голокосту». Два рази на рік, 28 серпня та 27 січня, діти відвідують Меморіал жертвам Голокосту і місце розстрілу єврейських дітей, де покладають квіти і іграшки. Пам’ятаємо про один з найбільших злочинів проти людяності.

31 січня на запрошення Кам’янець-Подільської громадської організації учасників АТО, наше місто відвідали діти з Чемеровеччини. Під час візиту діти побували на полігоні «Легіон Січових Стрільців», хвилиною мовчання на Алеї Слави вшанували пам’ять полеглих кам’янчан на Сході України, відвідали Меморіальний комплекс жертвам Голокосту, музеї та Стару Фортецю. Допомагали в проведенні зустрічі гуртківці козацько-лицарського виховання «Джура» на чолі з керівником гуртка ХОЦТКУМ Володимиром Барановським. Другий рік поспіль вихованці гуртка «Юні миротворці» працюють над проектом Організації Об’єднаних Націй «Назустріч пам’яті» – «Вивчення історії Голокосту». Два рази на рік, 28 серпня та 27 січня, діти відвідують Меморіал жертвам Голокосту і місце розстрілу єврейських дітей, де покладають квіти і іграшки. Пам’ятаємо про один з найбільших злочинів проти людяності.

01.02 – Вихованці гуртків «Джура» приєдналися до всесвітнього флешмобу #22pushupchallenge 

 

 

В. Барановський,

керівник гуртків ХОЦТКУМ