Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Участь юних краєзнавців-дослідників Хмельниччини у Всеукраїнській краєзнавчій конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників»

13-15 листопада 2020 року вперше в онлайн-форматі відбулась ХІ Всеукраїнська краєзнавча конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Захід проводився Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, департаментом освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та Миколаївським обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Робота проводилася на платформі ZOOM та у форматі обговорення доповідей, дискусій між учасниками та модераторами. Юні пошуковці захищали свої дослідження у секціях «Культура рідного краю та музейна справа», «Історичне краєзнавство» (ІІ підгрупи), «Географічне краєзнавство», «Археологічне краєзнавство», «Екологічне краєзнавство», «Етнографічне краєзнавство». Керували секціями краєзнавці-дослідники, представники культурно-освітніх закладів, науковці провідних закладів вищої освіти Миколаєва.

За результатами розгляду 147 робіт юних краєзнавців, для участі в онлайн-етапі конференції було відібрано та запрошено 97 учасників, серед яких були і юні краєзнавці-дослідники нашої області.

Від Хмельниччини у конференції взяли участь:

Вихованка гуртка «Історики-дослідники» Будинку творчості дітей та юнацтва Красилівської міської ради, учениця 10 класу Красилівської ЗОШ I-III ступенів №4 ім. П. Кізюна Віталіна ЯРОЩУК (керівник гуртка Ольга ЗАЇКА). Віталіна представляла дослідницьку роботу про земляка Красилівщини «Гордій Васильович Нянчур – державний діяч доби Української революції, Херсонський губернський комісар, член Ради Народних Міністрів УНР, інженер-економіст».

Учениця 11 класу Радісненської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району Марія КИТАЙЧУК у секції «Історичне краєзнавство» представляла дослідницьку роботу на тему «Діяльність ОУН-УПА на Поділлі: відомі та маловідомі факти» (науковий керівник – вчитель історії Любов ОЛІЙНИК).

   

Учениця 10 класу Староушицького ліцею Дарія ЛИТВИНЮК (науковий керівник – вчитель історії Оксана ЛИТВИНЮК) представляла роботу «Історичний шлях малої Батьківщини: від Ушиці до Старої Ушиці».

За підсумками конференції учасникам буде розіслано сертифікати, що підтверджують участь у заході, дипломи за кращі дослідження, збірники матеріалів конференції.

Організатори конференції подякували талановитим, обдарованим юним дослідникам та їх активним керівникам за цікаві та змістовні дослідження.

 За матеріалами ХОЦТКУМ