Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Учнівська молодь активно пізнає рідний край

Протягом 2012-2013 навчального року у школах та позашкільних навчальних закладах області здійснювались туристські походи, експедиції з активного пізнання рідного краю, його історичного минулого, духовної спадщини. Для участі у першому обласному турі Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування «Мій рідний край» надійшло 13 звітів із Білогірського, Віньковецького, Деражнянського, Новоушицького, Полонського, Хмельницького, Шепетівського,    Ярмолинецького районів та міст   Кам’янця-Подільського,    Нетішина, Славути, Хмельницького.
Надіслані звіти обласний тур конкурсу засвідчують про певний рівень зацікавленості у дослідженні історико-культурних надбань народу, а також демонструють туристсько-спортивні навички їх учасників.
У напрямі  з історичного краєзнавства змістовним є звіт експедиційної групи Кам’янець-Подільської міської станції юних туристів «У пошуках загубленої святині», написаний під керівництвом Тимчука Дмитра Вадимовича, які вже другий сезон проводять дослідження розташування давніх скельних монастирів на території нашої області, вміло поєднуючи дослідження та активне пересування.

    

Вже третій сезон проводить польові дослідження група туристів Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді на базі гімназії №1 під керівництвом досвідченого туристського керівника. вчителя історії Антонової Оксани Григорівни.
Вони проводять дослідження так званої («лінії оборони Сталіна»)  фортифікаційних споруд (ДОТів), які розташовані на території нашої області, та їх роль в початковий період війни.
Залишки пам’яток першої світової війни в районі Карпат досліджувала на своєму маршруті туристська група Славутського міського центру туризму і краєзнавства під керівництвом Слівіної Алли Олександрівни.
Є певні зауваження у поєднанні туризму та експедиційних досліджень у звітах із Деражнянського, Полонського, Хмельницького, Шепетівського, Ярмолинецького районів та міста Нетішина.
Проте, більшість районів нехтують участю в даному конкурсі, що наштовхує на думку, що в даних районах недостатньо проводиться робота з розвитку туристсько-краєзнавчої діяльності, залучення учнівської молоді до активних форм пошукової роботи.
Більшість типових помилок у проведенні експедицій та складанні звітів керівники та пошуківці повторюють з року в рік. Тому журі вирішило порушити питання перед організаторами конкурсу, обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, про надсилання Положення про конкурс…, «Рекомендації по складанню звітів», «Критерії оцінювання звітів» в усі райони та міста області, станції юних туристів, і в подальшому дотримуватись цих вимог при підготовці, проведенні експедицій та написання звітів про них, якщо звіти і надалі не відповідатимуть даним вимогам, вони будуть зніматись з конкурсу.