Гурткова робота, Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Успіхи юних краєзнавців Хмельниччини в ІІІ турі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина-Україна»
25-27 січня 2022 року у м. Києві відбулося суддівство ІІІ туру конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт у рамках Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина-Україна».
Учасники від нашої області достойно представили Хмельниччину на всеукраїнському рівні.
ІІ місце у напрямку «Духовна спадщина мого народу» здобули Юлія МЕЛЬНИК, вихованка гуртка «Пошук» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі Зіньківського ліцею, Павло ТРЕМБОВЕЦЬКИЙ, вихованець гуртка «Літописці» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі Віньковецького БДЮТ (керівник КОГУТ Валентина Йосипівна). Юні дослідники провели дослідження на тему «Не святі горшки ліплять. Яків Бацуца, у якому проаналізували життєвий та творчий шлях Якова Бацуци, його новаторський стиль у створенні неполив’яних виробів.
ІІ місце у напрямку «Із батьківської криниці» посіли Софія БОЙЧУК та Іван ФЕДОРЧУК, вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» закладу позашкільної освіти Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» (керівник ФЕДОРЧУК Катерина Миколаївна). У своєму дослідженні на тему «Таємниці поліської кухні: яким був і є борщ нетішинської громади» юні дослідники зібрали цікаві факти із встановлення, розвитку та осучаснення нетішинської кухні, віднайшли різноманітні рецепти приготування борщу та його секретні інгредієнти.
ІІ місце у напрямку «З попелу забуття». посів експедиційний загін вихованців гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 8-А класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 (керівники НЕДРЯ Тетяна Володимирівна та АДАМЧУК Інна Петрівна). Юні краєзнавці провели дослідження на тему «Повстання проти радянської влади в Польовій Тернаві, Малій Тернаві, Нестерівцях, Дунаївцях 1931 року», у якому висвітлили роль збройної боротьби українців проти політики комунізації та колективізації на селі. З’ясували причина та наслідки збройного спротиву селянства на Хмельниччині.
ІІІ місце у напрямку «Козацькому роду нема переводу» посіла Ангеліна МУЛ, вихованка гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (керівник ПОНЯТИШИНА Наталія Сергіївна). Ангеліна провела дослідження на тему «Жінка-козачка», у якому дослідила тернистий шлях тогочасної української жінки крізь призму устрою козацького періоду: від трагічних доль жінок-бранок до участі жінок-козачок у війнах.
ІІІ місце у напрямку «Геологічними стежками України» здобула пошукова група вихованців гуртка «Географічне краєзнавство» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 6-9 класів Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 (керівники МИСЬКО Володимир Зіновійович та ФРЕЮК Галина Степанівна). Дослідження проводилося на тему «Геолого-геоморфологічні об’єкти Кам’янець-Подільського району: сучасний стан та використання у геотуризмі», у якому описані польові геологічні дослідження у Смотрицькому каньйоні, розроблені геотури з використанням геологічних об’єктів Кам’янець-Подільського району та окреслено основні проблеми збереження цих об’єктів.
ІІІ місце у напрямку «Географія рідного краю» посіла дослідницька група вихованців гуртка «Пішохідний туризм» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (керівник КУХ Олеся Миколаївна). У своєму дослідженні «У вінку із товтр: географічний нарис околиць с. Біла» юні дослідники описали геологічні та біологічні характеристики бічних товтр біля села Біла, охарактеризували перспективи їх вивчення та збереження.
Щиро вітаємо наших дослідників-краєзнавців з високими результатами на всеукраїнському рівні та бажаємо натхнення для подальших звершень!
Сніжана Долінська завідувач відділу краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи
- Калейдоскоп патріотичних ідей
- Вітаємо чемпіонів та призерів України зі спортивного водного туризму!
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для середньої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для молодшої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для старшої вікової групи