Новини

26.04.16Новини

В м.Київ відбувся Всеукраїнський форум «Молодь – за безпечний світ» з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

Президент Петро Порошенко оголосив 2016-й рік - роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.
Аварія на Чорнобильській АЕС забрала життя та здоров’я тисяч людей, змінила долю населення не одного міста. Радіоактивний викид, потужність якого сягає 300 Хіросім, є катастрофою, межі якої виходять далеко за межі України і яка впливає на екологію всієї планети.
У 2016 році виповнюється 30 років від часу, коли сталася трагедія. Саме тому важливо нагадати, розповісти та пояснити всю серйозність події підростаючому поколінню, адже відповідальність за ліквідацію її наслідків згодом стане і їхньою турботою.
З 20 по 23 квітня 2016 року в м.Київ відбувся Всеукраїнський молодіжний форум «Молодь  – за безпечний світ» з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, присвячений героям-рятувальникам, які загинули при ліквідації аварії на ЧАЕС та в АТО.
Учасники форуму — молодь віком від 15 років, зокрема, лідери, активісти, волонтери Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», керівники осередків руху, тренери та керівники гуртків юних рятувальників, учасники спортивних команд обласних відділень «Школа безпеки», переможці міжнародних, всеукраїнських змагань, зльотів юних рятувальників, діти-герої, які врятували життя людей.
Хмельницьку область на форумі представляли гуртківці Славутського міського центру туризму і краєзнавства, неодноразові переможці обласних змагань дитячого громадського руху «Школа безпеки» та учасники Всеукраїнських та Міжнародних змагань юних рятувальників Скомороха Юрій та Лук’янчук Ілля (учні НВК «ЗОШ, гімназія», Куц Анастасія та Новза Юлія (учениці ЗОРШ № 6), Садовський Вадим (учень ЗОШ № 1). Команду очолював директор Славутського ЦТК Лук’янчук Олександр Вікторович.
Серед основних заходів Форуму були акції пам’яті героїв-рятувальників, які загинули при ліквідації аварії на ЧАЕС, героїв Небесної сотні, воїнів АТО; запалення свічок пам’яті та покладання квітів до Меморіального кургану Героїв Чорнобиля та пам’ятного знака «Воїнам Чорнобиля»;  показові виступи юних рятувальників; зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, героями-рятувальниками; практичні тренінги з радіаційного захисту, гасіння пожежі, евакуації людей та дій при сигналі тривоги; надання першої долікарської допомоги, у тому числі у разі виникнення мінно-вибухової травми, транспортування постраждалого, з правил поведінки у разі знаходження вибухонебезпечних та підозрілих на вибухонебезпечні предметів, психологічної  підготовки тощо. Всі учасники тренінгів отримали  відповідні сертифікати.
Всі витрати на участь команди у Форумі взяли на себе Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки», МОНУ та Київська міська державна адміністрація.
Подібні заходи покликані зберегти пам’ять про людей, які віддали своє життя за те, щоб ми жили й наші нащадки, і щоб більше така біда не повторилась.                                                                       За матеріалами Славутського міського центру туризму і краєзнавства.