Змагання, Новини

Вчительський «Листопад-2013″

Традиційний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2013″ цього року був присвячений Всесвітньому Дню туризму. Відбувся він в останні дні вересня – з 26 по 30. Змагання проходили у лісовому масиві поблизу міста Деражні. Не зважаючи на складні погодні умови, на Чемпіонат прибуло 20 команд з 15 районів та 5 міст області.
На відкритті Чемпіонату учасників тепло вітали голова Хмельницької обласної організації профспілок працівників освіти і науки ЯРИМЮК Анатолій Степанович, керівник апарату Деражнянської районної державної адміністрації ПИРІЖОК Іван Дмитрович, директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді ШЕНЬКАРУК Сергій Миколайович. Гарними веселими піснями учасників вітав Деражнянський народний хор.
В програмі змагань були дві спортивні дистанції – «Командна смуга перешкод», «Особисто-командна смуга перешкод» і конкурси: з в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та презентацій, що мали відображати туристсько-спортивне життя свого міста або району.
Трійка лідерів серед команд-учасниць визначилася одразу ж, в перший же день змагань. На дистанції «Командна смуга перешкод» найкращі результати показали команди міста Хмельницького (тренер Флік А.А.) Шепетівського (тренери Яворський В.М. і Варава В.М.) та Деражнянського (тренер Ніженський О.В.) районів. На смузі перешкод, дистанції ІІІ класу, команди долали 8 етапів, шість з яких проходили із самонаведенням: це спуски, підйом та траверс схилом, різні види переправ – по колоді, навісній та крутопохилій.
    Другого дня команди змагалися на дистанції » Особисто-командна смуга перешкод». Кожний учасник команди мав подолати 9 технічних етапів, три з яких потрібно було навести самому. Результат команди визначався за сумою чотирьох кращих результатів. І тут трійка кращих залишилася незмінною. Серед чоловіків найкращі результати продемонстрували Батажук Андрій та Дідур Андрій з команди м. Хмельницького, третій результат показав Швець Віталій з команди Шепетівського району. Серед жінок переможцем стала Мельник Вікторія, 2 місце посіла Чумак Катерина – обидві з команди м. Хмельницького. Третє місце у Скорбатюк Олени з команди Деражнянського району.
У конкурсній програмі результати були такими: у конкурсі в’язання туристських вузлів 1 місце у м. Кам’янця-Подільського, 2-ге – у міста Нетішин, 3-тє – у команди м. Хмельницького, у конкурсі «Розпалювання вогнища» кращою була команда Красилівського району, друге місце у команди Білогірського району, третє місце поділили педагоги з команд міст Шепетівки та Нетішина. У конкурсі презентацій перше місце – у команди з Хмельницького району, 2-ге – у команди з м. Славути, 3-тє – у команди з м. Кам’янця-Подільського.
Команда з міста Хмельницького стала на цьому Чемпіонаті незаперечним переможцем. І це недивно, адже в складі команди виступали 3 майстри спорту та 3 кандидати в майстри спорту зі спортивного туризму.
      На урочистому закритті Чемпіонату переможці і призери були нагороджені грамотами від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, медалями, Кубками та цінними призами від обласної профспілки вчителів.