Гурткова робота, Методична робота, Новини, Підготовка кадрів
Виїзний семінар-практикум для педагогічних працівників ХОЦТКУМ
20-21 грудня 2019 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було проведено виїзний семінар-практикум для педагогічних працівників закладу. Захід проводився з метою розвитку професійної компетентності та підвищення кваліфікації педагогів ХОЦТКУМ; ознайомлення з формами та методами роботи закладів позашкільної освіти області в умовах реформ; вивчення туристських рекреаційних можливостей краю.
Програма семінару була насиченою і цікавою. З особливостями функціонування закладу позашкільної освіти в умовах децентралізації учасники семінару ознайомилися на прикладі діяльності комунального закладу «Станція юних туристів» (директор Ігор ХИТРЮК), що функціонує в Дунаєвецькій міській об’єднаній територіальній громаді. З досвідом співпраці між Дунаєвецькою станцією юних туристів та управлінням культури, туризму та інформації поділилася начальник управління Алла БЕЦ, яка розповіла про розробку спільних проектів щодо покращення туристичної привабливості Дунаєвеччини та розробки нових туристичних маршрутів.
Практична частина семінару включала ознайомлення з діяльністю музеїв, що функціонують при Станції юних туристів — «Музею природи рідного краю» (в якому зберігається близько 1000 експонатів) та «Музею освіти». Відвідувачів ознайомили з історією їх створення та експозиціями, провели змістовні екскурсії, а також познайомили з різними формами роботи в музеях. Про використання інтерактивних технологій на заняттях гуртків, а саме про гру –квест «Ключі від минулого», під час якої вихованці закладу, пройшовши складні випробовування на знання історії краю, збирають ключі та відвідують музеї та підземелля капуцинів, розміщені на території КЗ Дунаєвецької міської ради, розповіла керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Дунаєвецької СЮТур Наталія ЧУМАК. Семінаристи мали можливість побувати у вище згаданому підземеллі капуцинів та ознайомитись з реалізацією проекту по його реконструкції «На межі епох», який здійснено за рахунок громадського бюджету.
Одним з туристичних маршрутів проїхали і учасники семінару, а саме – до села Лисець, яке славиться неймовірним водоспадом Бурбун. Саме він не залишив байдужими посольство Королівства Нідерланди в Україні. Лисець їх неабияк вразив, тому посольство вирішило допомогти громаді у створенні чудового місця для відпочинку поряд з водоспадом. Восени тут було проведено облаштування та озеленення верхньої площадки на пагорбах неподалік водоспаду Бурбун.
Після Дунаєвець учасники семінару переїхали до села Завалля Кам’янець-Подільського району, де відвідали геологічну пам’ятку природи державного значення – печеру «Атлантида». Печера, яка була відкрита у 1969 році, лежить у межах національного природного парку «Подільські Товтри». Для проходження печери учасники були поділені на дві групи: одна група проходила залами та проходами першого ярусу (зали «Радість», «Ю. Гагаріна», «Ніс», «Покорителів печери», «Золота осінь», «Глобус», «Ніжність», «Чорного та білого спелеологів», «Київських спелеологів», лабіринт «Спуск альпіністів», проходи «Піонерська гірка», «Українське небо» тощо); друга група йшла більш складним маршрутом першого та другого ярусів у районах «Казка» та «Динамо». Враження були незабутні! Другий день роботи семінару проходив у Кам’янці-Подільському.
Розпочався він з відвідування музею старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та ознайомлення з його експозиціями.
Далі робота семінару проходила на базі туристсько-краєзнавчого та еколого-натуралістичного відділів Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (директор Наталія ІЛАШ). Педагоги зокрема побували у спортивному залі для скелелазіння ПНВО, де ознайомились з технічними можливостями скеледрому та змогли випробувати свої сили зі скелелазіння.
Також учасники семінару ознайомилися з експозиціями музею Хліба, який діє при закладі, і мешканцями живого куточку, яким опікуються працівники еколого-натуралістичного відділу. Всі, хто взяв участь в семінарі обмінялися досвідом роботи, познайомилися з рекреаційними, екскурсійними та туристськими можливостями південних районів області, що сприятиме активізації практичних заходів з гуртківцями і посиленню виховного потенціалу таких заходів.
Учасники семінару отримали багаж нових знань і масу позитивних вражень. Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді висловлює подяку директору Дунаєвецької станції юних туристів – Ігорю ХИТРЮКУ та директору Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання Наталії ІЛАШ за допомогу в організації та проведенні семінару-практикуму.