Військово-патріотичне виховання, Новини, Підготовка кадрів

Відбувся обласний семінар-практикум для організаторів гри «Джура»

29 березня 2017 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації на базі Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи №1 (директор КІЯЩУК Алла Йосипівна) було проведено щорічний обласний семінар-практикум для спеціалістів структурних підрозділів з питань освіти районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, що відповідають за організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(Джура») на місцях та керівників роїв на тему: «Технології впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)  в системі освіти».

 
Семінар проводився з метою активізації роботи в напрямку національно-патріотичного виховання учнівської молоді, організації дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в начальних закладах області. В роботі семінару, який складався з теоретичної і практичної частин, взяли близько 80 спеціалістів управлінь/відділів освіти та керівників команд.
З вітальним словом до учасників звернулись заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації — ОЛІЙНИК Валерій Цезарович, радник віце-прем’єр міністра України з гуманітарних питань, секретар Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Кабінеті міністрів України — ПАЛІЄВ Юрій Володимирович.

       
З майбутніми змінами та нововведеннями, які плануються в оновленому Положенні про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»)  познайомив НЕДІЛЬКО Сергій Вікторович, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України ЛЯХОВИЧ Микола Петрович акцентував увагу педагогів на вихованні патріотично-свідомої особистості в умовах боротьби за незалежність Української держави.
Основні засади організації туристсько-краєзнавчої та національно-патріотичної діяльності учнівської молоді в закладах області висвітлила ХАРЧУК Антоніна Михайлівна, заступник директора-начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації.
Т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді КОЛЕСНИК Наталією Вячеславівною було зроблено аналіз нормативних документів з питань національно-патріотичного виховання (за 2015-2016 рр.). Також висвітлено питання впровадження дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах області, проведення фінальних шкільних, районних та обласного етапів у 2017 році, зроблено порівняльний аналіз участі команд районів та міст в обласних заходах в рамках гри «Джура».
З досвідом налагодження системи роботи дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальному закладі поділився БАРАНОВСЬКИЙ Володимир Іванович, керівник гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
З досвідом організації І районного етапу гри «Джура» у формі таборування познайомив методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Ярмолинецької РДА ПОСІКЕРА Віктор Володимирович.
Про участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури з військово-патріотичного напрямку проінформувала КІРЕТОВА Інна Олексіївна, завідувач відділу Хмельницького ОЦТКУМ
Учасникам семінару були надані інформаційно-методичні матеріали, які допоможуть педагогам у підготовці та проведенні шкільного, І (районного/міського) та II (обласного) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).