Музеї, Новини

Відбувся семінар для спеціалістів, відповідальних за роботу музеїв при навчальних закладах

         09 листопада 2017 року Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді провів семінар для спеціалістів, відповідальних за роботу музеїв при навчальних закладах.

         Роботу шкільних музеїв, які перебувають у сфері управління Департаменту освіти і науки Хмельницької області проаналізував МОЗОЛЮК Микола Іванович, методист відділу краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи.

   

         З досвідом створення музеїв в селах та селищах по проведенню дослідницької роботи поділився ЗАХАР’ЄВ Володимир Анатолійович, науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області.

         Учасники Всеукраїнського форуму «Патріотичні музеї», який проходив у травні 2017 року в смт. Новопсков Луганської області, ВОЗНЮК Олеся Миколаївна – завідувач відділом туристсько-краєзнавчої роботи Грицівської школи сприяння здоров’ю та ГНАТЮК Людмила Василівна, керівник шкільного краєзнавчого музею Пеньківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» поділились враженнями про перебування на Луганщині, метою якого було залучення дітей та молоді до відтворення історичних подій, пов’язаних з історією боротьби за незалежність України.

         МАТУС Олена Олександрівна – директор Нетішинського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, поділилась своїми враженнями про музеї Дніпропетровщини, які вона відвідала з 03-05 жовтня 2017 року під час семінару, який проходив в м. Дніпрі.

         У практичній частині семінару учасники відвідали ряд музеїв. У музеї «Міста Хмельницького» директор БАРАБАШ Галина Іванівна познайомила з  роботою музею, зберігач фондів музею ПАПОНОВА Вікторія Володимирівна розповіла про ведення музейної документації.

   

         Далі семінар перемістився в музей Бойової слави, гімназії №2, в якому директор зразкового музею, вчитель історії, ПОЛЯКОВА Галина Тадеївна, разом із своїми вихованцями провели екскурсію та поділились досвідом роботи.

         Викладач дисципліни «Захист Вітчизни», у військово-патріотичному музеї Хмельницького політехнічного коледжу КУШНІР Віктор Леонідович та завідуюча музею ФОСТИШЕВА Клавдія Михайлівна розповіли про роботу музею у патріотичному виховані студентської молоді.

   

         Цікава форма знайомства із музеєм «Таємниці Розстріляного відродження», була запропонована у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №22 ім. О.Ольжича, де директором є Лариса Іванівна ПАСТУХ, яка розповіла про успіхи закладу .

         Керівник шкільного музею ФОРИСТ Людмила Сергіївна разом зі своїми вихованцями провела для учасників семінару квест «Таємниці Розстріляного відродження», вчитель-методист МАЙДАН Євгенія Федорівна гостинно запросила до шкільної світлиці.

 Мозолюк М.І. методист ОЦТКУМ