Військово-патріотичне виховання, Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Відбувся туристсько-краєзнавчий квест, приурочений пам’яті Героїв Крут

На Аскольдовій могилі
Український цвіт! –
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись –
Зрадницька рука?
Квітне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! –
Понад усе вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих –
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
П.Тичина, 1918

В суботу, 28 січня Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді в лісовому масиві «Озерна» був проведений туристсько-краєзнавчий квест, приурочений пам’яті Героїв Крут. Під час відкриття учасники дізнались про героїчний подвиг київських студентів, Січових Стрільців, вільних козаків, юнкерів, студентів під Крутами (29 січня 1918 року), що став вагомим надихаючим фактором у боротьбі з червоними колонізаторами, символом патріотизму, жертовності в обороні незалежності нашої держави; він підштовхнув до підписання більшовиками Брестської мирної угоди та повернення до Києва українського уряду. За рішенням Центральної Ради 19 березня 1918 року на Аскольдовій Могилі в Києві урочисто було перепоховано 28-ох полеглих у бою студентів. Пам’ять борців за незалежність України учасники вшанували хвилиною мовчання.
Участь в заході взяли 22 команди (а це 88 учасників), що складались з вихованців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Хмельницького районного Центру дитячо-юнацької творчості та Полонської станції юних туристів «Обрій». Вихованці туристсько-спортивних, краєзнавчих гуртків, спортивного орієнтування та гуртків «Джура» повинні були показати свої вміння орієнтуватися у зимовому лісі і виконати багато різнопланових завдань, які надали можливість кожному проявити свої знання та навички. Зав’язавши туристські вузли, виконавши завдання з топографії та краєзнавства, визначивши види зброї, подолавши туристську смугу перешкод і військово-спортивну смугу, розпаливши вогнище і надавши першу медичну допомогу до фінішу дістались всі учасники квесту.
Найспритнішими стали:
І місце посіла команда «Болег» (гурток «Спортивне орієнтування», керівник гуртка Середюк С.В., Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді);
ІІ місце – у команди «Терра-1″ (гурток «Спортивний туризм», керівник гуртка Степанишина О.С., Хмельницький районний Центр дитячо-юнацької творчості);
ІІІ місце – команда «Віка», (гурток «Спортивне орієнтування», керівник гуртка Середюк С.В., Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді).
Учасники команд призерів нагороджені дипломами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Гуртківці отримали море задоволення та неймовірний заряд хорошого настрою.

Дмитро Федчишен, методист ХОЦТКУМ, головний суддя

 

Протокол квесту

    

  

  

Більше фото на наші сторінці в FB.