Військово-патріотичне виховання, Гурткова робота, Новини

Військово-патріотичні заходи гуртківців ХОЦТКУМ до 14 жовтня – Дня Покрови

14 жовтня – день, який поєднує в собі свята – Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії і День захисника України. Головною ідеєю цього святкового дня є виявлення поваги та пошани до захисників нашої держави, до її суверенітету й територіальної цілісності, популяризація історії українських військових звитяг, гідне вшанування борців за незалежність України.

До свят 14 жовтня були проведені різноманітні патріотичні заходи з гуртківцями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 Фестиваль козацького духу – «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019″

За ініціативи Великорадогощанського Січового Товариства напередодні цієї визначної дати – 11 жовтня було проведено патріотичний фестиваль для школярів «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019″.

До участі у фестивалі долучилися колективи учнівської молоді з Ізяславського району, Шепетівського району та м. Шепетівки.

   

Розпочалось дійство Великою козацькою радою, за рішенням якої відбулось урочиста посвята у курінь козачат та курінь джур та посвята курінних куренів «Імені О. Онищука» м. Ізяслава та «Імені князя Федора Острозького» с. Велика Радогощ Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура».

Організаторами «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019″ були облаштовані різноманітні локації: мистецькі виступи; показові виступи з козацького поєдинку РАДЕГАСТ; стрільба із луку; козацькі забави; катання верхи на конях; ходіння босоніж по жару; знайомство із історією, життям та здобутками вихованців Великорадогощанського Січового Товариства, тощо.

   

Учасники фестивалю демонстрували навички, здобуті на заняттях гуртків козацько-лицарського виховання «Джура», що працюють на базі Ізяславського НВК № 5 (від Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва) та Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. (від Хмельницького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді, керівник гуртків, вчитель історії Великорадогощанської ЗОШ Микола МЕЛЬНИК).

Патріотичний фестиваль учнівської молоді «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019» став черговим свідченням високого патріотичного духу українського народу у прагненні захищати свою державу від ворогів.

Святкуємо Покрову

14 жовтня вихованці гуртка «Джура» Хмельницького обласного центра туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртка Олександр ЦІШЕВСЬКИЙ), який працює на базі Полонської ЗОШ №4, взяли активну участь у святкуванні великого козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці, організоване Полонською станцією юних туристів «Обрій». Свято традиційно проводилося біля Козацької могили, що розташована на межі Хмельницької та Житомирської областей неподалік міста Полонного.

   

Святкова програма включала різноманітні козацькі розваги та турніри: козацькі побрехеньки, тематична пісня, стрільба з лука, стрільба з гвинтівки, перетягування линви, козацька естафета. Змагання та конкурси пройшли весело та динамічно, в них активну участь брали вихованці гуртка. Гуртківці смакували козацьким кулешем, пили чай, заварений на лікарських травах, та насолоджувалися чудовою сонячною погодою.

   

 Вихованці гуртка козацько-лицарського виховання «Джура», який створений для дітей з особливими освітніми потребами на базі Нетішинського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, і працює від Хмельницького обласного центра туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртка Віталіна ВАНИК) теж провели захід до Дня українського козацтва.

   

Гуртківці брали участь у приготуванні кулешу (перенести крупу), у змаганнях хто швидше одягне шаровари та пройти через брід. В цьому їм допомагали козаки – джури з Нетішинського козацького полку, які завжди радо йдуть на зустріч у проведенні тематичних заходів.

У цьому їм допомагали козаки – джури з Нетішинського козацького полку, які завжди радо йдуть на зустріч у проведенні тематичних заходів.