Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Всеукраїнська краєзнавча експедиція учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

З 18 по 27 листопада 2020 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді був проведений в заочно-дистанційній формі ІІ (обласний) тур конкурсу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Експедиція проводилась з метою вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення учнівської молоді до активної пошукової діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю, ознайомлення з об’єктами заповідного фонду області та України.

На обласний тур експедиції надійшло 84 роботи від районів міст та об’єднаних територіальних громад області з шести напрямів:

Духовна спадщина мого народу – 20;

Козацькому роду нема переводу – 11;

Із батьківської криниці – 13;

З попелу забуття – 18;

Геологічними стежками України – 9;

Географія рідного краю – 13.

Надіслані роботи в цілому відповідають вимогам Положення про експедицію, розкривають процеси пошукової та краєзнавчо-дослідницької роботи. Аналіз надісланих матеріалів свідчить про залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення етнографічних, історичних, геологічних та географічних об’єктів рідного краю, сприяння реалізації пізнавальних інтересів та потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні.

Значну увагу юні пошуківці області та їх керівники-наставники приділили дослідженням по всіх напрямах.

Матеріали робіт переможців та учасників обласного туру експедиції засвідчують урізноманітнення форм і засобів дослідницької роботи, формування активної громадянської позиції учнів щодо збереження природного довкілля рідного краю і культурних надбань українського народу.

Важливо відзначити за глибиною дослідження і практичною значущістю експедиційного пошуку загальний високий рівень конкурсних робіт з міст Нетішина, Кам’янця-Подільського, Славути, Хмельницького, Шепетівки, Віньковецького, Деражнянського, Красилівського, Ярмолинецького районів та Старосинявської і Староушицької ОТГ.

Суддівською колегією обласного туру експедиції визнано переможцями та призерами 31 краєзнавчо-дослідницьку роботу а саме:

 

По напряму «Духовна спадщина мого народу»:

І місце

Соломія СОКОЛЮК, Яна ГУСАРЕЦЬ, вихованки гуртка «Козацький гарт «Радегаст» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, здобувачі освіти 8-9 класів М’якотівського та Славутського ліцеїв, за роботу «Від Рода до Бога. Від аріанської вежі до козацької каплиці. Відродження вікових духовних цінностей українців» (керівник М.В. Мельник).

 

ІІ місце

Ярослав ГРОСАРЧУК, Віолетта НАРОЛЬСЬКА, Віталіна КОМАРНІЦЬКА, Ярослав КРИВКО, вихованці гуртка «Спортивний туризм» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, здобувачі освіти 10-11 класів Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10, за роботу «Хто має крила, не запитує дозволу літати. Георгій Якутович» (керівник Ю.М. Загоруйко);

 

Анна ТИХОЛІЗ, вихованка гуртка «Джура» КПНЗ Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «Феномен художника-скульптора Світлани Бегутової-Лелях» (керівник О.О. Матус).

 

ІІІ місце

Анастасія ОСТРОВСЬКА, вихованка гуртка «Писанкарство», Володимир ОСТРОВСЬКИЙ, вихованець гуртка «Юні екскурсоводи» Віньковецького Будинку дитячої та юнацької творчості, здобувачі освіти 9 класу Зіньківського НВК «Середня спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – колегіум» Віньковецького району, за роботу «Краса, що відходить – Зіньківське весілля» (керівники: Г.Й. Бернацька, В.Й. Когут);

 

Олександра ФЕРКАЛЮК, вихованка гуртка «Мистецькі фантазії» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, здобувач освіти 8-А класу Хмельницької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, за роботу «Ніна Шмурікова-Гаврилюк – поетеса Подільської землі» (керівник Г.С. Храпач);

 

пошукова група здобувачів освіти 7-А класу Славутської гімназії № 6, за роботу «Духовний зв’язок поколінь» (керівник Л.В. Марусич);

 

експедиційний загін «Краєзнавець», вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 7-А класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, за роботу «Кам’янчанка Тетяна Яблонська – окраса образотворчого мистецтва України» (керівники: Т.В. Недря, Л.А. Воронюк).

   

 

По напряму «Козацькому роду нема переводу»:

І місце

Едуард САВЧУК, вихованець гуртка «Джура» КПНЗ Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «Козацький курінь імені Сергія Карпенка: їх обряди та звичаї» (керівник О.О. Матус).

 

ІІІ місце

Артем ТИМЧУК, здобувач освіти 11 класу Грушківського ліцею Староушицької селищної об’єднаної територіальної громади, за роботу «Роль Максима Кривоноса в національно-визвольній війні» (керівник А.А. Сливчук).

 

По напряму «Із батьківської криниці»:

І місце

Софія БОЙЧУК, вихованка гуртка «Юні екскурсоводи» КПНЗ Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «Мейкерські звершення нетішинки Валентини Сірук» (керівник К.М. Федорчук).

 

ІІ місце

вихованці гуртка «Фітодизайн інтер’єру» Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи, за роботу «Рогозоплетіння – своєрідне явище Українського народного мистецтва» (керівник Г.Й. Верещук).

 

ІІІ місце

Олександра БАС, Юліана КОРЧИНСЬКА, вихованки гуртка «Пізнаємо рідний край» КЗ «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості», за роботу «Легенди рідного краю» (керівник М.М. Краснопортко);

 

пошукова група «Хочу це знати», здобувачі освіти 7-8-А класів Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, за роботу «Андріївські вечорниці – минуле і сьогодення» (керівники: Л.К. Павлуцька, Р.П. Величко);

 

Дарина СТАФЄЄВА, здобувач освіти 11-А класу Шепетівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія», за роботу «Роль обрядової української народної іграшки в популяризації декоративно-прикладного мистецтва» (керівник Г.В. Семенишина).

 

По напряму «З попелу забуття»:

І місце

пошукова група «Не маємо права забути», вихованці Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, за роботу «Маршрут пам’яті «Голокост у Кам’янці-Подільському»» (керівник О.В. Галецька).

 

ІІ місце

Богдана ЛЕСЬКО, Олександр ДУНЧИК здобувачі освіти 10-В класу, Світлана СТЕПАНОВА, здобувач освіти 9-А класу Хмельницької гімназії № 2, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, за роботу «Долі, обірвані війною…» (керівник О.В. Степанова);

 

Олександр ОЛІЙНИК, вихованець гуртка «Джура» КПНЗ Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «Історія репресій в маленькому селі на фоні великого терору (с. Сільце)» (керівник О.О. Матус).

 

ІІІ місце

Ростислав Куржій, вихованець гуртка «Історичне краєзнавство» Деражнянського Будинку творчості дітей та юнацтва, здобувач освіти 11 класу Деражнянського ліцею № 2, за роботу «Деражнянщина в роки радянсько-німецької війни 1941-1944 р.р.» (керівник С.В. Рудик);

 

Тарас САНДУЛ, здобувач освіти 10 класу Заслучненського ліцею ім. О. Іщука Красилівського району, за роботу «Події української революції 1917-1921 років на Красилівщині» (керівник Т.Б. Партасюк);

 

Вікторія ЦІСНЕВИЧ, здобувач освіти 11 класу Ярмолинецького технологічного ліцею, за роботу «Вчителі-фронтовики та їх внесок у становлення післявоєнної освіти Ярмолинеччини» (керівник Д.М. Нестер);

 

Ірина ВОХ, Назар ДМИТРУК, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, за роботу «Діяльність жінок в лавах ОУН та УПА» (керівник С.С. Долінська).

 

По напряму «Геологічними стежками України»:

І місце

Олександр ГЕРАСИМЧУК, здобувач освіти 10 класу Нетішинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, за роботу «Альтернативне використання пісків родовища «Стариця ІІ» (керівник В.Г. Васільчук).

 

ІІІ місце

Раад ДУРЕД, здобувач освіти 11-А класу, Богдан САВЧУК, здобувач освіти 7-В класу Хмельницького навчально-виховного комплексу № 10, вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, за роботу «Печера «Атлантида» — геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення» (керівник А.В. Кошевко);

 

Катерина ПАЛАМАРЧУК, здобувач освіти 61 групи Старокостянтинівського НВК «Спеціалізована школа І ступеня, гімназія» ім. Героя України С.М. Бондарчука, за роботу «Рекультивація виробленого вапнякового кар’єру «Сахновецький» Старокостянтинівського району Хмельницької області» (керівник Н.І. Бачинська);

 

пошукова група вихованців Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 7-8 класів Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16, за роботу «Викопна фауна силурійського періоду Цибулівського кар’єру як цікавий об’єкт геотуризму» (керівники: В.З. Мисько, Г.С. Фреюк).

   

 

По напряму «Географія рідного краю»:

І місце

вихованці гуртка «Туристське багатоборство» Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи, за роботу «На межі Поділля і Волині. Ландшафтні особливості Шепетівської рівнини» (керівник А.О. Слівіна).

 

ІІ місце

експедиційний загін «Пошуковець», вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, за роботу «Дослідження антропогенних змін берега Дністра біля с. Лука-Врублівецька» (керівник Т.В. Недря);

 

Юлія КАЧУРОВСЬКА, здобувач освіти 9 класу Старокривинського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ступенів» Нетішинської об’єднаної територіальної громади, за роботу «Рідний куточок мальовничої природи» (керівник І.П. Бігун).

 

ІІІ місце

Богдан ХОМИН, здобувач освіти 8 класу Соколівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ярмолинецького району, за роботу «Географічна характеристика села Соколівка» (керівник Л.В. Кубіцька);

 

вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, здобувачі освіти 4-Д класу Хмельницького НВК № 4, за роботу «Ставки мого дитинства» (керівник Т.В. Лахман);

 

Вікторія КОЗАК, здобувач освіти 10 класу Пасічнянського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, технологічний ліцей», за роботу «Аналіз основних кліматичних показників села Пасічна Старосинявської селищної ОТГ Хмельницької області» (керівник Г.М. Кривицька).

 

Вітаємо переможців та бажаємо творчих успіхів.

 

                               Оксана Кондратенко, голова журі, завідувач відділу краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи