Військово-патріотичне виховання, Новини

Всеукраїнський Форум українських патріотичних справ учнівської молоді «Ми – Українці!»

 18-20 жовтня 2016 року у м. Києві відбувся Всеукраїнський Форум українських патріотичних справ учнівської молоді «Ми – Українці!», організований та проведений Міністерством освіти і науки України та Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Для участі у заході зібралися учні зі всіх областей України та м. Києва.
В перший день роботи Форуму учасники мали змогу ознайомитися з історичними місцями столиці України. У другий день, в рамках Форуму, проведено Всеукраїнську історико-патріотичну краєзнавчу конференцію «Ми – Українці!» у трьох тематичних секціях: «Український виховний ідеал та українець ХХІ століття: хто він – мій сучасник?», «Відзначення національних дат і їх роль у відновленні історичної пам’яті та формуванні національної ідентичності», «Українське козацтво в історичній традиції та в сучасних умовах розвитку Української держави». Учасники конференції презентувати власні пошуково-дослідницькі роботи за тематикою: «Цікаві форми організації учнівського самоврядування. Напрями діяльності.», «Кращий організаційно-масовий захід (літнє тематичне таборування, змагання, збір, зліт, фестиваль тощо)», «Довгострокова програма (проект) навчального закладу, асоціації (об’єднання навчальних закладів або району, в т.ч. дитячих та молодіжних громадських організацій, діяльність яких спрямована на національно-патріотичне виховання дітей та молоді)». Також в цей день проведено тематичний виховний захід на базі музею української природи, побуту та архітектури «Мамаєва Слобода».
Делегація Хмельницької області складалася із 5 чоловік. Вихованці позашкільного навчального закладу «Краєзнавчий центр» м. Нетішина Артемчук Вадим і Томчук Яна (керівник – методист закладу Федорчук К.М.) виступили з тематичною презентацією «Цікаві форми організації учнівського самоврядування. Напрями діяльності». Учениця 9 класу, вихованка гуртка «Історія нашого краю» Червоноцвітської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шепетівського району Риб’янцева Ніна (керівник – вчитель історії та суспільних дисциплін, керівник гуртка Сібагатов С.С.) на секції «Українське козацтво в історичній традиції та в сучасних умовах розвитку Української держави» представила свою доповідь «Історичні уроки гетьмана Богдана Хмельницького для сучасної України».
Нагородою для учасників форуму були дипломи переможців та збірник тез пошуково-дослідницьких робіт учасників конференції.
20 жовтня відбулося підведення підсумків Форуму. Із заключним словом та побажаннями подальших успіхів у пошуково-дослідницькій діяльності, навчанні перед учасниками виступили Савченко Н.В., директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Грива А. М., головний спеціаліст з питань національно-патріотичного виховання Міністерства освіти і науки, Рондзістий Т. І., директор Міжнародного благодійного фонду «Центр національного відродження». У виступах відзначалось, що наша молодь власними помислами, ділами, вчинками доводить своє бажання жити у вільній Україні, виявляє свою небайдужість до її долі. Адже саме їм, молодим та завзятим, творити прийдешній день і майбутнє України. Про це свідчать ті роботи, які були презентовані на Форумі. Із словами подяки та побажаннями подальшої співпраці до організаторів Форуму звернулися учні та керівники делегацій із багатьох куточків України.
За матеріалами Хмельницького ОЦТКУМ