Новини, Туристсько-краєзнавча робота

XIV Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців

XIV Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців

З 5 по 11 серпня 2023 року у с.Осій Закарпатської області відбувся XIV Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців, на який зібралися десять команд з різних куточків України. Захід проходив серед мальовничої природи Карпатських гір на базі Центрального табору туристського активу учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Програмою зльоту передбачалося проведення творчих майстерень з 6 напрямів краєзнавства:історичне краєзнавство, фольклор і етнографія, екологія, географічне краєзнавство, геологія, археологія, а також 2-денний туристсько-краєзнавчий маршрут та конкурсна програма.

 

Хмельницьку область представляла команда вихованців Полонської міської станції юних туристів «Обрій». Юні краєзнавці Хмельниччини активно долучилися до участі в усіх видах змагань. Та обставина, що в подібних випробуваннях ми брали участь вперше, робила зліт ще більш цікавим та пізнавальним для нас.

За підсумками роботи творчих майстерень у секції «Археологія» з роботою «Новітні археологічні дослідження в м. Полонне», яку захищав Максим Коркішко, посіли ІІІ місце. У секції «Історичне краєзнавство» дослідження «Слід єврейської культури в історії міста Полонного» представляла Марія Щуцька і отримала ІI місце. У секції «Екологія» – IIІ місце у Олексія Малоголовця за дослідження

Цікавим та пізнавальним  був дводенний туристсько-краєзнавчий маршрут, на якому поєднувалося проходження контрольно-залікових станцій з різних напрямів краєзнавства, туристсько-спортивних етапів, орієнтування на місцевості та етапів спеціальних завдань.

Представники Хмельниччини – юні краєзнавці Полонщини, керівники команди та всі причетні до її підготовки, змогли забезпечити гарну презентацію дитячого туристсько-краєзнавчого руху свого регіону на всеукраїнському рівні.

Вітаємо юних краєзнавців та бажаємо їм подальших творчих звершень в дослідженні та популяризації духовних, культурних надбань та природного різноманіття рідного краю.