Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Юні дослідники зі Славути відзначились в конкурсі експедицій з активним способом пересування
Протягом 2013-2014 н.р. позашкільними та загальноосвітніми навчальними закладами Хмельницької області проводились туристські походи та експедиції із вивченням історичного минулого, духовної та культурної спадщини українського народу, природного різноманіття рідного краю. Юні пошуковці здійснювали свої дослідження відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».
На перший (обласний) тур конкурсу надійшло 12 звітів із районних та міських навчальних закладів.
Як і в попередні роки конкурс показав рівень зацікавленості учасників до вивчення історії своєї Батьківщини та рідного краю. Прокладаються нові маршрути, досліджуються нові історичні, природничі та культурні об’єкти. Результати досліджень викладаються у звітах туристських груп.
Вже другий сезон свої дослідження в Карпатах проводить група Славутського міського центру туризму і краєзнавства під керівництвом Слівіної Алли Олександрівни. Група пройшла Мармароським та Чорногорським хребтами Карпат, де у воєнних діях першої світової війни брали участь різноманітні військові та політичні угрупування, в тому числі воїни українських січових стрільців.
Не згасає цікавість в юних дослідників до історії Великої Вітчизняної війни, особливо її початкового періоду, тому пошуківці Кам’янець-Подільської ЗОШ №10 під керівництвом вчителя географії Рибалкіної Тетяни Вікторівни та керівника гуртків Кам’янець-Подільської станції юних туристів Бабюк Валентини Троянівни здійснили експедицію досліджень оборонних споруд Кам’янець-Подільського укріпрайону, як складової частини, так званої «лінії Сталіна».
З пам’ятками історії, природи та геології ознайомились члени експедиційної групи Кам’янець-Подільської ЗОШ №6 під керівництвом вчителя фізичного виховання Донцова Андрія Вячеславовича та керівника гуртків міської станції юних туристів Бабюк Валентини Троянівни, вони здійснили експедицію каньйоном річки Смотрич. З водними багатствами півночі нашої області ознайомились учасники експедиції Грицівської школи сприяння здоров’ю Шепетівського району під керівництвом Швець Наталії Василівни. Малиновський В.П., методист відділу краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи