Гурткова робота, Новини
Завершився обласний етап Всеукраїнської гри «Сокіл»-»Джура-2018″
Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») проходив з 16 по 20 червня у смт. Вовковинці Деражнянського району. Організатори гри – Департамент освіти і науки, управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді – подбали про високий рівень підготовки заходу.
Учасники «Джури» – 25 роїв з 10 районів, 9 ОТГ та 6 міст області – таборувались з на території Вовковинецької школи-інтернату І-ІІІ ступенів. На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили: голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, заступник керівника апарату Хмельницької обласної держадміністрації Андрій Дикий, начальник управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Клімов, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Ольга Поліщук, голова Деражнянської районної адміністрації Олег Пилипчук, голова Деражнянської районної ради Віталій Сідлецький, начальник відділу ювенальної превенції УПД Головного управління поліції в Хмельницькій області Сергій Цимбалюк.
На відкритті були також присутні начальник відділу освіти Деражнянської райдержадміністрації Жанна Сінкевич, голова Вовковинецької ОТГ Юрій Загорулько, директор Вовковинецької школи-інтернату Валентина Бевзюк, сім’я героя України Олександра Бойка, учасники АТО, представники духовенства, громадських організацій, запрошені.
Подарунком усім став виступ дитячої студії при Державному академічному ансамблі пісні і танцю «Козаки Поділля».
Працівники кінологічного центру та спецпідрозділ роти поліції особливого призначення Головного управління національної поліції в Хмельницькій області показали елементи свого вишколу. Своє вміння в козацькому бойовому мистецтві продемонстрували і члени громадської організації «Козацьке товариство «Вовковинецька Січ».
Програма гри складалася з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74″, «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, «Квест» – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло».
У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, козацькі забави, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв.
Вперше для організаторів гри І етапу була проведена обласна практична школа, основною метою якої було ознайомлення з практикою проведення обласного етапу, а також можливість таборуватись разом із роєм – представником своєї адміністративної одиниці.
Одним із основних елементів проведення ІІ етапу гри, як і в минулому році, було дитяче самоврядування в таборі – обрані похідний отаман, осавул і писар. На кожну добу обиралися чергові рої і хорунжі.
Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсі «Стрільба» визначалися особисті результати. Найкращі особисті результати у «Стрільбі» показали Владислав Рижук (рій «Нащадки козаків», м. Славута), Діана Удод (рій «Характерники», Старосинявський р-н) та Марина Жолобняк (рій «Сокіл», Ярмолинецький р-н). Вони посіли відповідно 1, 2 і 3 місця. Товариство сприяння обороні України, представники якого проводили цей вид, нагородили своїми дипломами і медалями трьох кращих і серед хлопців, і серед дівчат. Їхні відзнаки були вручені також Ярославу Горячому (рій «Чемеровецькі сіроманці»), Дмитру Івахову (рій «Січовики», м.Хмельницький) та Діані Захаровій (рій «Шахівські сердюки», м. Старокостянтинів). У командному заліку 1 місце посів рій «Характерники» з Старосинявської ОТГ, 2-ге – «Нащадки козаків» з м. Славути, 3-тє – «Сокіл» з Ярмолинецького р-ну.
У конкурсі «Перетягування линви» переможцем як і минулого року став рій «Характерники» з Старосинявської ОТГ, другий результат у рою «Скажені Вовкулаки» з Судилківської ОТГ, третій – у «Характерників» із Красилівської ОТГ.
Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді «Впоряд». Найкраще із завданнями впорався рій «Несамовиті орли» з м. Шепетівки. Друге і третє місця – у роїв «Сокіл» з Ярмолинецького р-ну та «Шахівські сердюки» з м. Старокостянтинова.
«Теренова гра» традиційно є одним з найулюбленішим видом змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні – «синіх» і «малинових». Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір «противника» і спробувати захопити їх прапор. У цій грі перемогли «малинові». Після гри один із учасників поділився враженнями: «Теренова гра наближена до реальних подій, було схоже на справжні військові дії».
Цікаво пройшов «Квест», який складався із 2-х завдань: у першому – пошук частин зашифрованого слова та ключа до нього по карті зі спортивного орієнтування, у другому – розшифрування слова. Найкраще і найшвидше впоралися із завданнями – «Січовики» (м. Хмельницький), за ними «Козацькі звитяги» (Віньковецький р-н) та «Полонська сотня» (Полонська ОТГ).
Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій «Полонська сотня» (Полонська ОТГ). Друге і третє місця посіли рої «Характерники» з Старосинявської ОТГ і «Несамовиті орли» (м. Шепетівка). А у виді «Рятівник» найкращі навички з надання долікарської допомоги показали «Шахівські сердюки» з м. Старокостянтинова, «Характерники» з Старосинявської ОТГ та «Скажені Вовкулаки» з Судилківської ОТГ.
У конкурсі «Ватра» оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рій «Шахівські сердюки» з м. Старокостянтинова був визнаний кращим. Друге місце посів рій «Юнь Поділля» (Ізяславський р-н), третіми стали «Косаки» (Деражнянський р-н) та рій «Січовики» (м. Хмельницький).
Найкраще звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Добре діло» презентували рої «Косаки» (Деражнянський р-н), «Скажені Вовкулаки» (Судилківська ОТГ) та «Січовики» (м. Хмельницький).
В інтелектуальній вікторині «Відун», що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій «Характерники» (Красилівська ОТГ), друге і третє місця посіли «Нащадки козаків» (м. Славута) і «Джерело» (Славутський р-н).
Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, дипломи, грамоти та медалі.
У своїй анкеті джуровець з рою «Воковинецька січ» (Воковинецька ОТГ) висловив свою думку про гру «Джура» та її значення для України: «»Джура» – це дуже захоплива та цікава гра, я впевнений, що всім дітям сподобалось, і вони захочуть приїхати на наступний рік. На мою думку, ця гра дуже корисна для підлітків, адже ми тут не тільки змагаємось і вчимось чомусь новому – завдяки цій грі ми стали сильніші і морально, і фізично. Для України «Джура має велике значення, тому що на цій грі дітей вчать бути чесними патріотами. Ця гра розповідає нам про історію нашої країни, про всіх козаків і патріотів, які захищали нас у важкі часи. Я вдячний організаторам гри, адже ми б не знали, наскільки наші козаки мужні, а Україна сильна. І я буду йти до своєї мети, щоб стати справжнім козаком».
За матеріалами ХОЦТКУМ
- Калейдоскоп патріотичних ідей
- Вітаємо чемпіонів та призерів України зі спортивного водного туризму!
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для середньої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для молодшої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для старшої вікової групи