Військово-патріотичне виховання, Гурткова робота, Новини

Заходи з гуртківцями ХОЦТКУМ до Дня захисника України та Дня українського козацтва

Місто Хмельницький: квест «Козацькі забави»

Вихованці гуртка козацько-лицарського виховання «Джура», що діє на базі гімназії №2 м. Хмельницького, були залучені до організації святкування Дня захисника України та Дня українського козацтва Рій «Січовики» самостійно організував спортивно-розважальний квест «Козацькі забави» для учнів 7-8 класів, який проходив під час четвертого уроку на території гімназії. Квест складався з з локацій: «Козак Ненажера», «Козак Непийвода», «Відун», «Бій на списах».

   

На першому уроці були проведені уроки мужності, на які були запрошені учасники АТО. На третьому уроці – майстер-клас для учнів 10-11 класів, з дисципліни «Впоряд». На п’ятому та шостому уроках відбулася презентація «Козацької Ватри» для учнів 5-6 класів та частування учасників козацьким кулешем.

Андрій Дрозда, керівник гуртка ХОЦТКУМ

Місто Кам’янець-Подільський: Дано старт «Джура-2019″

Ми глибоко шануємо традиції українського козацтва та війська України, тому 11 жовтня, в переддень Покрови Пресвятої Богородиці, в ЗОШ№17 зібралися рої зі всіх навчальних закладів міста Кам’янець-Подільського та дали старт міському етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Сокіл («Джура»). У даному заході взяли участь і вихованці гуртків військово-патріотичного виховання позашкільного навчально-виховного об’єднання та ХОЦТКУМ. Разом з керівником гуртка «Джура» Барановським В.І. гуртківці провели майстер-клас з виду «Впоряд», продемонстрували обов’язкове та творче завдання, а також рух рою ладовим кроком із виконанням маршової патріотичної пісні. Гуртківці ознайомились з технікою та озброєнням, яку представили військові підрозділи цунтру розмінування та центру підготовки інженерних військ.

   

 

Володимир Барановський, керівник гуртка ХОЦТКУМ,

Координатор дитячого миротворчого руху Міжнародної програми

«Модель миротворчості ООН» в Україні

 

Місто Полонне: Святкуємо Покрову

14 жовтня 2018 року неподалік міста Полонне, біля Козацької могили з нагоди свята Покрови, Дня українського Козацтва, річниці створення УПА та Дня Захисника України було проведено 5 ювілейне патріотично-розважальне свято «Козацька рада».

Вже четвертий рік поспіль вихованці гуртка «Джура» Хмельницького ОЦТКУМ беруть активну участь у цьому святі. Дійство розпочалось з інсценізації виборів козацького отамана. Святкова програма включала різноманітні козацькі розваги та турніри: козацькі побрехеньки, тематична пісня, стрільба з лука, стрільба з гвинтівки, перетягування линви, сильна рука (армреслінг). Конкурси пройшли весело та динамічно. Гуртківці брали активну участь у всіх конкурсах. З великим задоволенням слухали Сашка Лірника – відомого лірника-казкаря, улюбленого актора українських воїнів. Казка, дійовими особами якої є її слухачі, створила прекрасну енергійну, жартівливу та незабутню атмосферу. Панахиду та молитву за воїнів і героїв усіх часів та епох, які віддали своє життя за незалежність України, відслужив отець Андрій, настоятель храму Святої Трійці, Благочинний храмів Полонського району, що підкреслило глибоку духовну сутність свята.

   

Під час свята вихованці гуртка смакували козацький куліш, пили чай, заварений на лікарських травах та насолоджувалися чудовою сонячною погодою.

Олександр Цішевський, керівник гуртка ХОЦТКУМ

Смт. Смотрич: Відкритий турнір з козацького фехтування

Славні козацькі традиції відроджують вихованці гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» Хмельницького ОЦТКУМ, створеного на базі Смотрицького НВК, що на Дунаєвеччині, які відсвяткували День козацтва Відкритим турніром Дунаєвецької ОТГ з козацького фехтування.

Турнір з козацького шабельного бою відбувається вже в третє в Дунаївцях і рівень майстерності козачат вже значно виріс, тому, бої були доволі видовищні.

Призові місця здобули: у віковій категорії 7-9 років Бойко Євген – І місце (смт Смотрич), ІІ місце – Сидоренко Максим (смт Смотрич), ІІІ місце – Пилипчук Ярослав (м. Дунаївці).

У віковій категорії 10-12 років: Черній Артем – І місце (смт Смотрич), ІІ місце у Кушніра Олександра (смт. Смотрич), ІІІ місце посів Заянчуковський Микола з міста Дунаївці.

   

Вікова категорія 13-14 років: І місце у Русіна Дмитра (м. Дунаївці). у Сенчишина Мар’яна (смт Смотрич) ІІ місце, ІІІ місце  посів Шостак Максим (смт Смотрич).

У віковій категорії 7-9 років серед дівчат: І місце – Бондар Дарія, ІІ місце – Романчук Дарина – обидві з м. Дунаївці.

За організацію турніру та нагородження грамотами і подарунками учасників-призерів турніру дякуємо директора МЦ ФЗН «Спорт для всіх» Кулика Миколу Миколаєвича.

Також вітаємо всіх учасників турніру, незалежно від результатів, всі показали гарну майстерність та волю до перемоги.

Олег Борисюк, керівник гуртка ХОЦТКУМ

Смт. Вовковинці: Фестиваль «Під покровом тризуба»

Вихованці декількох гуртків козацько-лицарського виховання «Джура» Хмельницького ОЦТКУМ взяли активну участь у національно–патріотичному козацькому фестивалі для дітей та юнацтва  «Під покровом тризуба», що проходив 14 листопада в Вовковинцях. Гурківці брали участь в показових виступах зі зброєї, шаблями, нагайками та брали участь у різноманітних змаганнях. Діти мали змогу також познайомитись з козацькими іграми, бойовими мистецтвами, звичаєм та козацькою кухнею.