Гурткова робота, Новини, Туристсько-спортивна робота

Вдалий старт у «Рогейні – 6 годин»

18-20 березня, поблизу м. Новомосковськ Дніпропетровської області проходили змагання зі спортивного орієнтування – Чемпіонат України «Рогейн 6 годин».

Рогейн (рогейнінг) – вид спорту, близький спортивному орієнтуванню, пригодницьким перегонам та гірським марафонам. Рогейн можна вважати командним добовим орієнтуванням за вибором, хоча він відрізняється від класичного спортивного орієнтування. Рогейн в його класичному варіанті – командний вид спорту. Основне завдання – набрати за обмежений проміжок часу максимальну суму очок, які присуджуються за відвідування контрольних пунктів, встановлених на місцевості. Контрольні пункти мають різну цінність, виражену в очках, залежно від віддаленості від старту і складності КП, і проходити їх можна в довільному порядку. Формат змагань (взяття контрольних пунктів за вибором) дозволяє в будь-який момент повернутися в базовий табір, де забезпечена гаряча їжа, можна переночувати і продовжити проходження дистанції на наступний ранок. У Новомосковську змагання проводились у скороченому 6-годинному форматі.

Від Хмельниччини у Чемпіонаті України взяла участь команда гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (тренери – керівники гуртків спортивного орієнтування ХОЦТКУМ Сергій Микитович Левчик і Сергій Васильович Середюк).

Особливо вдалими були виступи Ростислава Януша та Вадима Возного. Протягом шести годин їм вдалось пробігти 41 км і стати Чемпіонами України в групі Ч20. Хороші результати показали і Богдан Вармінський, який посів 4 місце в групі Ч20, подолавши 30 км, та Сергій Середюк, який в збірній команді зайняв 10-те місце в групі Ч24, з результатом 44 км.

Батьківщина рогейну – Австралія, вид спорту зародився в 1970-х роках і потім отримав розвиток в таких країнах, як Нова Зеландія, США, Канада. Чемпіонати України з рогейну проводяться в Україні з 2006 року.