Анонси заходів, Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

ПОЛОЖЕННЯ про Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді

                ПОЛОЖЕННЯ про Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях
          серед учнівської та студентської молоді

                        «Відкрита першість Хмельницького ОЦТКУМ «Північ Хмельниччини»»

1. Мета та завдання.
1.1. Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму у закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді «Відкрита першість Хмельницького ОЦТКУМ «Північ Хмельниччини»», приурочений пам’яті Героїв Небесної Сотні (надалі змагання), проводиться з метою виявлення сильніших команд та учасників, підвищення їх технічної та тактичної майстерності, сприяння безпеці спортивних туристських походів, популяризації спортивного туризму як виду спорту та здорового способу життя серед учнівської та студентської молоді.
1.2. Основними завданнями змагань є:
1.2.1. Удосконалення спортивної майстерності туристів спортсменів, виконання спортсменами нормативів згідно вимог ЄСКУ з неолімпійських видів спорту.
1.2.2. Відпрацювання та удосконалення технічних та тактичних прийомів подолання реальних перешкод у спортивних туристських походах.
1.2.3 Залучення учнівської та студентської молоді до здорового способу життя.
2. Термін та місце проведення.
Змагання проводяться з 21 по 23 лютого 2020 року у спортивно-тренувальному комплексі розміщеному у Великорешнівському НВК Ленковецької ОТГ, Шепетівського району Хмельницької області.
Заїзд команд можливий 20 лютого 2020 р. з 15.00. Питання під’їзду команд до місця змагань узгоджувати за моб. т. 0977624838 (Яворський Володимир Миколайович).
3. Керівництво змагань.
3.1. Загальне керівництво підготовкою, організацією та проведенням змагань здійснюють Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (надалі – Хмельницьким ОЦТКУМ) та Хмельницька обласна федерація спортивного туризму(надалі – Хмельницької ОФСТ).
3.2. Суддівство змагань здійснює головна суддівська колегія (ГСК), склад якої погоджений з колегією суддів Хмельницької ОФСТ та затверджений Хмельницьким ОЦТКУМ.
4. Учасники змагань.
4.1. До участі у змаганнях допускаються команди позашкільних, вищих, спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів, туристських клубів з ОТГ, районів і міст області.
4.2. Змагання проводяться у трьох вікових групах:
учнівська молодь молодша (2006-2009 р.н.);
учнівська молодь старша (2002-2006 р.н.);
студентська молодь (2005-1998 р.н.).
Група «студентська молодь» має складатись зі студентів, які навчаються у спеціальних і вищих навчальних закладах за денною формою навчання, підтвердженням чого повинен бути учнівський або студентський квиток відповідної форми.
Участь учасників по спецдопуску медичного закладу не передбачається.
4.3. До змагань допускаються учасники, що мають розряд зі спортивного туризму відповідно до Правил.
4.4. Склад делегації для груп «учнівська молодь» – до 8 чоловік: до 6 спортсменів, 1 тренер, 1 представник-суддя. Спортивна команда для груп «учнівська молодь» – 4 спортсмени, з них не менше 1 дівчини.
Склад делегації групи «студентська молодь» – до 7 чоловік: до 5 спортсменів, 1 тренер (може бути учасником), 1 представник-суддя (може бути учасником). Спортивна команда групи «студентська молодь» – мінімум 1 спортсмен не залежно від статі.
4.5. Для проходження дистанцій учасники повинні мати каски (хокейні, велосипедні не допускаються), одяг, що закриває лікті та коліна, спорядження, необхідне для безпечного проходження дистанцій.
4.6. Відповідальність за використання спорядження, та забезпечення техніки безпеки при проходженні учасниками дистанції несе тренер команди та самі учасники.
4.7. Представники-судді від команди прибувають на змагання із Правилами, Технічним регламентом з проведення змагань з пішохідного туризму, секундоміром, каскою, зблокованою страхувальною системою, 3-ма карабінами, спусковим пристроєм, страхувальними рукавицями, затискачем (жумар, або подібне йому). Без судді команда до участі у змаганнях не допускається.
5. Програма, суддівство та безпека змагань.
5.1. Змагання передбачають командні та особисто-командні змагання на дистанції «Особисто-командна смуга перешкод» (І — ІІ класу) та «Командна смуга перешкод» (ІІ — ІІІ класу) для груп учнівської молоді та «Особиста смуга перешкод» (ІІ-ІІІ класу) для групи «студентська молодь». У групах «учнівська молодь» буде проведено конкурс «в’язання вузлів».
21.02.2020 р. – до 11.00 – заїзд та заявка команд;
    11.00 – 11.20 – відкриття змагань;
    11.30 – 13.00 – показ дистанції, нарада тренерів та суддів;
    13.30 – старт на дистанції «Особисто-командна смуга перешкод» для учнівської молоді;
        21.30 – показ дистанції, нарада тренерів команд.
22.02.2020 р.
    09.00 – старт на дистанції «Командна смуга перешкод»;
    21.30 – показ дистанції, нарада тренерів команд та суддів.
23.02.2020 р.
    08.00 – старт на дистанціях «Особисто-командна смуга перешкод» для учнівської та «Особиста смуга перешкод» для студентської молоді;
    13.00 – закриття змагань та роз’їзд команд.
5.2. Змагання проводяться згідно «Правил змагань зі спортивного туризму» (затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту 24.04.2008 р., погоджених Федерацією спортивного туризму України 22.03.2008 р.) (надалі – Правил змагань). «Технічним регламентом з проведення змагань з пішохідного туризму» (затвердженого рішенням Виконкому ФСТУ 19.05.2018 р.), цього Положення та Умов дистанцій.
5.3. Безпека змагань здійснюється згідно Правил змагань зі спортивного туризму.
5.4. Попередні умови надсилаються командам електронною поштою тільки після підтвердження про їх участь.
5.5. Остаточно умови проходження дистанцій та програма стартів будуть оголошені ГСК на нараді з представниками в день відкриття змагань.
6. Документація та термін її подання.
6.1. Попередні заявки на участь у змаганнях у довільній формі подаються електронним листом у Хмельницький ОЦТКУМ на e-mail: khotstkum@gmail.com до 14.02.2020 р.
6.2. Іменні заявки команд, за встановленою формою (прізвище, ім’я, по-батькові повністю, дата народження учасників, розряд) в електронному вигляді подаються до 17.02.2020 року, а завірені печаткою та підписом керівника організації, що відряджає, підписом лікаря про допуск учасників до змагань та круглою печаткою медичної установи подаються в мандатну комісію у день заїзду 21.02.2020 р. до 11.00.
Разом з іменною заявкою у мандатну комісію подаються такі документи:
-    документи, що посвідчують особу учасників (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а на учасників до 14 років свідоцтва про народження та учнівські або студентські квитки із фотокарткою);
-    залікові класифікаційні книжки спортсменів з оформленими розрядами;
-    страхові поліси від нещасних випадків на учасників, дійсні на всі дні змагань (умови страхування повинні передбачати страхові виплати в разі настання нещасних випадків під час занять спортом, участі в змаганнях);
-    учнівський або студентський квиток відповідної форми з фотокарткою (обов’язковий для групи «студентська молодь»).
6.3. Використання та обробка персональних даних здійснюється згідно вимог Закону України «Про захист персональних даних».
7. Умови прийому учасників.
7.1. На місце проведення змагань команди прибувають самостійно. У зв’язку з обмеженням кількості розміщення команд, виїзд на змагання можливий лише за попередньою погодженням з Хмельницьким ОЦТКУМ.
7.2. Розташування команд здійснюється в навчально-виховному комплексі (школі), з урахуванням додаткових умов змагань. Команда повинна бути забезпечена: продуктами харчування на всі дні змагань, спорядженням для організації ночівлі і приготування їжі при відсутності дров, необхідним спорядженням для участі у змаганнях та медичною аптечкою. Кожен учасник, тренер, суддя повинен мати змінне взуття.
8. Фінансування.
8.1. Витрати на організацію та проведення змагань несе Хмельницький ОЦТКУМ згідно кошторису.
8.2. Всі витрати, пов’язані з участю команди у змаганнях, несуть організації, що їх відряджають або самі команди за рахунок коштів не заборонених законодавством.
9. Підведення підсумків та нагородження.
9.1. Підведення підсумків змагань здійснюється згідно Правил змагань та Умов проведення дистанцій у кожній віковій групі окремо.
9.2. Загальнокомандне місце для груп команд учнівської молоді, визначається за сумою місць, зайнятих командою на двох дистанціях. При рівності результатів вище місце посідає команда з кращим результатом на дистанції «Командна смуга перешкод». Якщо у віковій групі бере участь менше трьох команд, то у цій групі загальний залік не підводиться. Для учасників групи студентська молодь підводиться лише особистий залік (серед хлопців та дівчат окремо).
9.3. Команди – переможці в загальнокомандному заліку у своїх групах нагороджуються Кубками Хмельницького ОЦТКУМ.
9.4. Команди, що посіли І, ІІ та ІІІ місця в загальнокомандному заліку своїх груп та їх тренери, нагороджуються грамотами управління молоді та спорту Хмельницької ОДА та спільними грамотами (дипломами) Хмельницької обласної федерації спортивного туризму і Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
9.5. Грамотами (дипломами) Хмельницького ОЦТКУМ нагороджуються команди (окремо у кожній групі), що посіли І, ІІ, та ІІІ місця на дистанціях та учасники призери конкурсу «в’язання вузлів».
9.6. Учасники спортивних команд, які посіли призові місця на дистанції «Командна смуга перешкод», та призери в особистих заліках нагороджуються грамотами (дипломами) та медалями Хмельницького ОЦТКУМ.

P.S.: Перед подачею попередньої заявки щодо участі в Кубку необхідно ознайомитись з Додатковими умовами змагань  (відповідно п.7.2. Положення про Кубок «Північ Хмельниччини»), що стосуються проживання та харчування учасників за моб. тел.: 0676639968, Ігор Феліксович.

Від одного регіону дозволяється: одна команда у старшу групу і одна команда у молодшу групу. Організатори змагань залишають за собою право, після отримання попередніх заявок, дозволити участь додаткових команд.

  про Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді «Відкрита першість Хмельницького ОЦТКУМ «Північ Хмельниччини»»