Анонси заходів, Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Чемпіонат області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму

ПОЛОЖЕННЯ

про Чемпіонат області серед працівників закладів освіти

зі спортивного туризму, присвячений Всесвітньому дню туризму

 

І. Мета та завдання Чемпіонату області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму

 

1.1. Метою Чемпіонату області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму, присвяченого Всесвітньому дню туризму (далі – Чемпіонат) активізаця розвитку туристсько-спортивної та військово-патріотичної роботи  в області, підготовки кадрів для її здійснення, формування ключових компетенцій серед педагогічних працівників закладів освіти, популяризації дитячо-юнацького туризму в області та здорового способу життя.

1.2. Завданнями Чемпіонату області є:

підвищення технічної та тактичної майстерності учасників;

обмін досвідом туристсько-краєзнавчої та туристсько-спортивної роботи;

визначення найсильніших учасників та команд області.

 ІІ. Терміни та місце проведення Чемпіонату

Чемпіонат проводиться з 23 по 26 вересня 2021 року у лісовому масиві поблизу с. Самчики Старокостянтинівської територіальної громади.

 IІІ. Учасники Чемпіонату

3.1. До участі у Чемпіонаті запрошуються команди працівників закладів освіти з територіальних громад Хмельницької області. Кількість команд від однієї територіальної громади – необмежена.

3.2. Команди формуються із числа педагогічних працівників, які працюють за основним місцем роботи в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та закладах позашкільної освіти, а також працівників органів управлінь у сфері освіти.

Вік учасників: 19 років і старші (визначається за роком народження).

Склад команди до 8 чол.: спортивна команда 4 чоловіка, з них не менше 1 особи протилежної статі, при цьому працівники позашкільних закладів освіти (за основним місцем роботи) можуть складати не більше 50% учасників команди у кожній із дистанцій, до 2 запасних учасників команди, 1 представник-тренер (може бути учасником спортивної команди) та 1 суддя (якщо територіальна громада виставляє більше однієї команди, то за відсутності кадрів дозволено виставляти 1 суддю від громади).

 ІV. Організація та керівництво проведенням Чемпіонату

4.1. Загальне керівництво Чемпіонатом здійснює Департамент освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації (далі Департамент).

4.2. Організація та підготовка Чемпіонату здійснюється оргкомітетом змагань, склад якого затверджений наказом Департаменту.

4.3. Безпосереднє проведення Чемпіонату покладається на Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (далі – ХОЦТКУМ).

4.4. Підведення підсумків та суддівство Чемпіонату покладається на головну суддівську колегію, склад якої затверджується ХОЦТКУМ.

 V. Характер та програма проведення Чемпіонату

5.1. Технічні дистанції проводяться згідно «Правил спортивних змагань зі спортивного туризму» (затверджені Міністерством молоді та спорту України 15.04.2021 року за номером 11/5.3/21), «Технічного регламенту проведення спортивних змагань зі спортивного туризму зі спортивної дисципліни – Дистанція пішохідна» (затверджений Президією ФСТУ у 2018 році зі змінами 2021 року), даного Положення та Умов змагань з видів дистанцій.

5.2. У програмі Чемпіонату:

-    командні змагання на пішохідній дистанції «Смуга перешкод» ІІ класу;

-    особисто-командні змагання на  велодистанції «Фігурне водіння велосипеду» ІІ класу;

-    конкурсна програма;

-    майстер-класи та тренінги військово-патріотичного спрямування.

5.3. До конкурсної програми входять: «Конкурс в’язання вузлів», «Конкурс розпалювання вогнища» та дистанція зі спортивного орієнтування.

 VІ. Безпека та підготовка місць проведення Чемпіонату

6.1. Підготовка місць проведення змагань здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів», постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″, постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.04.2021 № 3 «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових спортивних заходів на відкритому повітрі на період карантину в зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19.

6.2. Кожен представник команди-учасниці Чемпіонату несе особисту відповідальність щодо забезпечення техніки безпеки членів команди та за виконання протиепідемічних заходів щодо попередження поширення коронавірусної інфекції COVID-19 під час змагань.

6.3. Учасники змагань зобов’язані дотримуватись вимог техніки безпеки на дистанціях Чемпіонату та у таборі.

 VІІ. Умови визначення та нагородження переможців і призерів Чемпіонату.

7.1. Підведення підсумків Чемпіонату здійснює головна суддівська колегія згідно Правил змагань та цього Положення.

7.2. Загальний залік у Чемпіонаті визначається для територіальних громад.

7.3. Загальний залік громади визначається за сумою кращих місць громади на дистанціях. При визначенні місць на кожній з дистанцій враховується лише одна краща команда від громади. Результат команди, яка не має заліку в конкурсній програмі (заліком вважається участь команди у всіх конкурсах ) не можуть визначати місце громади на дистанції. Громади, які не мають результату на одній з дистанцій, займають у загальному заліку місця нижчі, ніж громади, які мають результати на всіх дистанціях.

7.4. У випадку однакової суми місць вище місце присуджується громаді, яка має кращий результат на пішохідній дистанції «Смуга перешкод».

7.5. Громади-призери Чемпіонату в загальному заліку нагороджуються грамотами Департаменту, грамотами Хмельницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та кубками ХОЦТКУМ.

7.5. Команди, які зайняли I-III місця в окремих видах і у конкурсах Чемпіонату, нагороджуються грамотами (дипломами) ХОЦТКУМ.

7.6. Медалями, грамотами ХОЦТКУМ нагороджуються:

учасники спортивних команд-призерів на дистанції «Смуга перешкод»;

учасники, що посіли призові місця на дистанції «Фігурне водіння велосипеду» (серед чоловіків і жінок окремо);

учасники, що посіли призові місця на дистанції зі спортивного орієнтування (серед чоловіків і жінок окремо).

 VIII. Умови фінансування Чемпіонату

8.1. Витрати на організацію та проведення Чемпіонату несе Хмельницький ОЦТКУМ.

8.2. Витрати на участь команди у Чемпіонаті здійснюються за рахунок організацій, що відряджають, або інших коштів не заборонених чинним законодавством України.

 ІX. Строки та порядок подання заявок на участь у Чемпіонаті

9.1. Підтвердження про участь у Чемпіонаті подаються за посиланням: https://forms.gle/NS1vpKNDDDjAnQ8q6   до 15 вересня 2021 року.

9.2. В день заїзду до 12.00 на місці проведення Чемпіонату в мандатну комісію подаються такі документи:

9.2.1. Іменна заявка, завірена печаткою та підписом керівника організації, що відряджає, а також медичною установою про допуск учасників до змагань.

9.2.2. Паспорти учасників.

9.2.3. Медичні довідки про допуск до Чемпіонату, завірені медичною установою (для тих, в кого нема медичного допуску в іменній заявці).

9.2.4. Копії трудових книжок, завірені печаткою та підписом директора освітньої установи (з зазначенням дати завірення), в якій працюють учасники команди.

9.2.5. Залікові книжки спортсменів (за наявності).

9.2.6. Страхові поліси від нещасного випадку на всіх членів команди, дійсні на період Чемпіонату.

9.3. Використання та обробка персональних даних, одержаних з метою виконання вимог цього Положення, здійснюється згідно Закону України «Про захист персональних даних».

9.4. Подання в мандатну комісію іменної заявки команди рахується як автоматична згода на обробку персональних даних.

 Х. Умови прийому учасників

10.1. На місце проведення Чемпіонату судді та команди прибувають самостійно.

Розташування – в польових умовах.

Команда повинна бути забезпечена: продуктами харчування на всі дні Чемпіонату, спорядженням та начинням для організації табору і приготування їжі, всім необхідним спорядженням для участі у змаганнях та медичною аптечкою.

Суддя повинен мати електронний годинник та секундомір, зблоковану систему, 3 карабіни, спусковий пристрій, каску і рукавиці.

10.2. Одразу по прибутті команди на місце проведення Чемпіонату представник повідомляє про це відповідального за дотримання учасниками змагань санітарних та протиепідемічних заходів — Ігоря КУКУРУЗУ (моб. тел. 0676639968). Команда в повному складі очікує проведення опитування та проходження температурного скринінгу.

10.3. Командам дозволяється встановлювати табір лише на місці, зазначеному комендантом змагань.

10.4. Представник команди здійснює щоденний контроль команди на наявність ознак респіраторних хвороб та проводить температурний скринінг.

Завантажити наказ ХОЦТКУМ

Завантажити наказ ДОН