Гурткова робота, Новини

Гуртківці ХОЦТКУМ до Всесвітнього дня туризму

У новому навчальному році гарна погода дає можливість в повній мірі використати знайомство новонабраних вихованців гуртка «Пішохідний туризм» Хмельницького ОЦТКУМ (керівник гуртків Юрій ЗАГОРУЙКО) з природою рідного краю, з азами туризму та орієнтування у лісі. У вихідні дні гуртківці ходили в ліс та до кар’єру з видобування вапнякових порід, що поблизу сіл Вербка та Гуменці.

 

20 жовтня неподалік села Зіньківці провели практичні заняття з основ орієнтування та техніки туризму в лісі. Старші гуртківці, які займаються не перший рік, показували майстер-клас з проходження етапів змагань з техніки пішохідного туризму: переправу по мотузці з перилами, навісну переправу через яр, крутопохилу переправу вниз, скельний підйом та спуск по вертикальних перилах.

   

Старші із задоволенням згадали перервану на 6 місяців карантину практичну роботу на технічних етапах. Новеньким допомагали одягати індивідуальні страхувальні системи, показували, як долати дві найпростіші перешкоди із п’яти, що були наведені,здійснювали страховку на етапах.
                  

Вихованці гуртка «Пішохідний туризм», який працює на базі Кам’янець-Подільської ЗОШ №10, на цьому тижні приймають активну участь у шкільній туріаді,присвяченій Всесвітньому дню туризму.

                 

В програмі туріади: краєзнавча вікторина, конкурс в’язання вузлів, історичний квест, смуга перешкод, орієнтування за картою селища Смірнова.

                

Конкуренція велика – у конкурсах, квестах, смузі перешкод, орієнтуванню по селищу прийматимуть участь до 15 команд з різних класів. В п’ятницю, напередодні свята туризму будуть підведені підсумки та нагороджені переможці та призери.

Юрій ЗАГОРУЙКО, rерівник гуртків ХОЦТКУМ