Новини, Туристсько-краєзнавча робота

«Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…»

20 листопада 2021 року в режимі онлайн відбулася ІІІ Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…». Під час конференції прозвучали виступи юних краєзнавців-етнологів з різних куточків нашої держави про свої дослідження, які сприятимуть збереженню та популяризації народної творчості для майбутніх поколінь.

   

Понад 180 юних краєзнавців з 24 областей України презентували свої пошуково-дослідницькі роботи у п’ятьох секціях:

–         Традиції, звичаї та обряди українського народу.

–         Український побут, народні ремесла, художні промисли.

–         Традиційне вбрання українців.

–         Народна архітектура та її стилі.

–         Говірка, наріччя та діалект.

   

У конференції взяли участь і представники Хмельниччини. Вихованці гуртка історичного краєзнавства «Пошук» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі Зіньківського ліцею (керівник гуртка Валентина Когут), Юрій Лохвіцький та Віталій Підгорний у секції «Народна архітектура та її стилі» представили тему дослідження «Архітектура Зінькова крізь призму святинь національного значення». Учениця 7 класу Черчецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Поліна Вінник своє дослідження «Діалекти рідного краю» (керівник Наталія Навроцька, вчитель історії) представляла у секції «Говірка, наріччя та діалект».

   

Підсумовуючи виступи учасників, організатори конференції відмітили ґрунтовну підготовку краєзнавчо-етнологічних досліджень представників нашої області.

Завершилась конференція підведенням підсумків, усі учасники нагороджені сертифікатами, а керівники подяками.