Гурткова робота, Новини, Походи, Туристсько-спортивна робота

Літні походи гуртківців Хмельницького ОЦТКУМ

Минає літо-2020… Під час літніх канікул керівники гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді з метою підведення підсумків 2019-2020 навчального року провели залікові літні походи з пішохідного та водного туризму по Хмельниччині та Карпатах разом зі своїми вихованцями. Ці мандрівки залишили незабутні захоплюючі враження в дітей, про що свідчить коротенькій огляд про подорожі.

 

Мандрівки по півдню Хмельницької області

З 28 червня по 3липня членами гуртка «Пішохідний туризм» було проведено літній заліковий похід під керівництвом Ігоря КУКУРУЗИ.

   

Маршрут пролягав по півдню Хмельницької області, а саме: с. Суржинці – с. Китайгород – с. Демшин – с. Субич – с. Калачківці – с. Колодієвка – Бакотська затока – с. Гораєвка – с Каштанівка. У поході юні туристи ознайомились з цікавими природними та історичними об’єктами: долиною річки Тернава, Китайгородським геологічним розрізом, залишками Субичського скельного монастиря в долині р. Студениці, природним заказником «Совиний яр», Бакотським скельним монастирем.

   

В подорожі гуртківці закріпили знання з орієнтування на місцевості, організації побуту та правильної поведінки у природі, отримали додаткові знання з історії рідного краю, фізично загартувались, зміцніли, навчились долати природні перешкоди та жити в колективі. Похід пройшов цікаво і змістовно, діти отримали багато вражень та задоволення, а також бажання здійснювати нові подорожі.

   

Крім того, гуртківці кілька днів відпочивали на березі р. Дністер в районі Бакотської затоки.

   

***

З 03 по 10 липня вихованці гуртків «Спортивне орієнтування» та «Пішохідний туризм» (керівник гуртків Олексій КУЧЕР) здійснили похід 3-го ступеня складності загальною протяжністю 84 км. Маршрут пролягав вздовж річок Ушка та Ушиця з виходом до Дністровського водосховища, а саме – до затоки Бакота. Юним туристам довелось долали такі природні перешкоди: високотрав’я, кущі, буреломи, заболочені ділянки. Та ці труднощі компенсувало відвідання таких чудових краєзнавчих об’єктів як Маліївецький водоспад, пам’ятки резиденції засновника Міньковецької держави Ігнація Мархоцького у селах Миньківці та Отроків, Бакотський печерний скельний монастир.

   

Гуртківці розширили кругозір, закріпили здобуті знання на практиці та здобули новий досвід та масу позитивних, незабутніх емоцій.

   

 

***

Під час літніх канікул студентською групою гуртківців ХОЦТКУМ (керівник гуртків Дмитро ФЕДЧИШЕН) був здійснений навчально-тренувальний водний похід по річках Смотрич та Дністер. Однією з основних задач, яку ставила перед собою група, була апробація можливостей руху по річках Хмельницької області на вітрильних катамаранах, вітрила до яких були зроблені власноруч. Конструювання, виготовлення та тестування палубного кріплення, грот-мачти, шверців, пошиття парусного оснащення відкрили в гуртківцях таланти, про які вони могли й не здогадуватись.

   

Подолавши близько 50 кілометрів по мальовничих каньйонах під вітрилом та з веслами, група набралась неоціненного досвіду. І хоча виготовлена гуртківцями конструкція загалом виправдала сподівання, але набутий досвід відкриває ширші рамки для вдосконалення річкового туристського судна. Наступного літа з вдосконаленою конструкцією будемо готові до більших звершень.

   

***

Мандрівки в Карпатах

***

З 16 по 23 липня група вихованців гуртків зі спортивного та гірського туризму (керівник гуртків Юрій ЗАГОРУЙКО) здійснила похід ІІІ ступеня складності в районі Українських Карпат за маршрутом: с. Кваси (Закарпатська область) – с. Бистрець (Івано-Франківська область).

   

Мандрівка проходила по мальовничих природних, історичних місцях Чорногорського хребта: г. Петрос, г. Говерла г. Піп Іван, озера Бребенескул та Несамовите, витік р. Прут (найвищий в Україні водограй), «Вухатий Камінь». Діти на практиці закріпили знання про висотні природні пояси – альпійський та субальпійський, відвідали високогірну метеорологічну станцію на полонині Пожежевській. У селі Дземброня побували в гостях у місцевої жительки – пані МАРІЇ, яка розповіла про життя та побут гуцулів за часів панської Польщі (до 1939 року), про часи Другої Світової війни та більшовицьких репресій, про зйомки фільму «Тіні забутих предків» та його режисера Сергія ПАРАДЖАНОВА, про художників, що зупинялись у неї та писали картини. В її оселі зібрані картини видатних художників України та старожитності гуцулів за останні два століття. Юні туристи поспілкувались з настоятелем монастиря, який розповів про будівництво монастиря та використання його для психологічної та фізичної реабілітації нарко- та алкогольно залежних.

   

На жаль, постійні грози та град не дали можливості пройти маршрутом І категорію складності, проте, в пізнавальному сенсі, похід виявився насиченим і цікавим.

***

Напередодні Дня незалежності України – 18 серпня 2020 року команда вихованців гуртків «Водний туризм» та «Історичне краєзнавство» (керівник гуртків Дмитро ВАЩУК) здійснила стрімкий та впевнений підйом на найвищу вершину України – г. Говерлу (2061 м.).

   

Команда складалася із спортсменів різного віку – від 9 до 42 років. Для переважної більшості учасників це було перше сходження на Говерлу. Незважаючи на крутий підйом та непередбачувані погодні умови, молоді туристи пройшли 9-ти кілометровий маршрут за 4,5 год. Хлопці та дівчата насолоджувались спілкуванням з природою та допомагали один одному пройти цей захоплюючий та непростий шлях.

   

Для найменшої учасниці групи – дев’ятирічної Анни – Говерла стала справжнім випробуванням. Однак, завдяки підтримці рідних та друзів, вона їх подолала труднощі і пообіцяла підкорити ще багато інших вершин.

Навіть у нестабільні часи пандемії збірна вихованців Хмельницького ОЦТКУМ продовжує інтенсивні тренування та свій шлях до нових перемог та звершень.

За матеріалами звітів про походи ХОЦТКУМ