Анонси заходів, Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Обласний квест для дітей “Відома і невідома Хмельниччина”

 

ПОЛОЖЕННЯ

про обласний квест для дітей “Відома і невідома Хмельниччина”

(до 80-річчя утворення Хмельницької  області)

 

Мета – сприяння популяризації краєзнавчої літератури, творів подільських письменників серед читачів-учнів та вивченню ними історії краю, його культури, звичаїв, традицій, архітектурних та культурних пам’яток, адміністративного устрою, знайомству з видатними людьми Хмельниччини; виховання патріотичних почуттів до своєї малої батьківщини, формування навичок колективної взаємодії, ініціативності, креативності.

 Організатори – Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка, Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 Учасники – читачі спеціалізованих бібліотек для дітей області – учні  5-9 класів.

 Умови та терміни проведення – квест проходить у три етапи.

 Перший (підготовчий) – з 03 травня до 03 вересня 2017 року в спеціалізованих бібліотеках для дітей області.

В рамках цього етапу бібліотекарі здійснюють ознайомлення читачів-дітей з історичними, архітектурними та культурними пам’ятками своєї місцевості зокрема та області загалом. Це забезпечується шляхом організації виставок, презентацій краєзнавчої та художньої літератури, екскурсій в музеї, зустрічей з краєзнавцями та проведення інших різноманітних заходів з нагоди 80-річчя утворення нашої області. Варто використати роботи учасників обласного відеопроекту “Пізнай свій край з бібліотекою”.

 Другий (на районному/міському рівні) – з 04 до18 вересня 2017 року. В ньому беруть участь всі бажаючі учні 5-9 класів – читачі бібліотек для дітей.

Координатори квесту в районі/місті – працівники бібліотек для дітей, спільно з партнерами – центрами туризму і краєзнавства учнівської молоді, станціями юних туристів, краєзнавчими музеями, школами розробляють запитання, які стосуються історичного і культурного розвитку Хмельницької області, визначають дату в межах зазначених термінів другого етапу та проводять квест.

Заявки на участь у квесті приймає регіональний оргкомітет та формує  команди з 5-10 учасників. Назву команди визначають діти. Далі обираються капітани та проводиться ознайомлення з основними правилами. За результатами квесту визначається команда-переможець та найерудованіший її учасник. Проводиться їх нагородження.

Основні правила та завдання квесту розробляються працівниками обласної бібліотеки для дітей та надсилаються в бібліотеки до початку проведення другого етапу.

 Третій  (в м.Хмельницькому) – з 19 до 30 вересня 2017 року.

Читачі бібліотек для дітей області – найерудованіші учасники, які були визначені у кожній бібліотеці, запрошуються у м.Хмельницький. Дата змагання визначається обласним оргкомітетом. Завдання квесту будуть направленні на виявлення обізнаності дітей з історії та сьогодення м.Хмельницького та області.

Саме тут буде визначений найерудованіший гравець обласного квесту. На переможця чекає приз.

 Підведення підсумків – проходитиме до 30 вересня 2017 року.

Регіональні оргкомітети до 20 вересня 2017 року надсилають обласному оргкомітету в обласну бібліотеку для дітей інформацію про результати проведення квесту: кількість учасників, назви команд, фото, прізвище та ім’я найерудованішого гравця в індивідуальному заліку, партнерів проведення заходу на електронну адресу – mail@odb.km.ua. Обласний оргкомітет в свою чергу підводить підсумки квесту.

Інформація буде висвітлена на сайті обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка та в ЗМІ.

  

Додаток №2

 

СКЛАД

обласного організаційного комітету по проведенню

обласного квесту для дітей Відома і невідома Хмельниччина

(до 80-річчя утворення Хмельницької області)

  1. Черноус В.Ю. директор Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка, голова оргкомітету.
  2. Колесник Н.В.  – т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
  3.  Лифар О.П. – завідувач відділу удосконалення методики і практики бібліотечної роботи з дітьми обласної                                              бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка, секретар.
  4.  Кондратенко О.В. – завідувач відділу краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
  5. Собко О.М. – завідувач відділу національного, культурного і духовного відродження газети “Подільські вісті”.

 

Завантажити Положення