Орієнтовний план туристсько-краєзнавчих заходів до 70-річчя Перемоги

     На виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» від 19.10.2012 №604/2012 і плану заходів щодо підготовки і проведення Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України», присвяченої цим датам, та з метою увічнення пам’яті про подвиг старших поколінь у роки війни, утвердження у свідомості дітей та учнівської молоді почуття поваги і вдячності до поколінь переможців, вшанування живих учасників подій, активізації пошуково-патріотичної роботи в навчальних закладах, Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства пропонує вам план туристсько-краєзнавчих заходів до 70-річчя Перемоги.

З А Х О Д И:
З метою активізації героїко-патріотичної та пошукової роботи в рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України рекомендуємо забезпечити:
1.    Проведення історичних інформаційних годин та уроків, лекцій, бесід, круглих столів на теми:
* Наступальні операції Червоної Армії і звільнення (назва населеного пункту) від німецько-фашистських загарбників;
* Роки окупації і всенародної боротьби з окупантами.
2.    Організація тематичних виставок: «Боротьба подолян проти німецько-фашистського окупаційного режиму», «Документи свідчать», «Юність, обпалена війною», «Нагороди Великої Вітчизняної», «Вони визволяли Поділля», присвячених дням визволення сіл, районів, міст області.
3.    Активізацію пошукової діяльності учасників Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина — Україна» за напрямком «З попелу забуття»
4.    Проведення тематичних екскурсій у музеях військово-історичного профілю для всіх вікових груп навчальних закладів, ветеранів та гостей музеїв…
5.    Розробку туристських маршрутів шляхами героїчної оборони 1941 року та визвольних операцій 1944 року
6.    Організацію та проведення туристських походів та туристсько-краєзнавчих експедицій по місцях бойової слави
7.    Організацію та проведення шкільних, районних, міських змагань, Кубків з видів туризму та спортивного орієнтування, приурочених 70-річниці визволення області та України від фашистських загарбників.
8.    Організацію акцій по впорядкуванню пам’ятників, пам’ятних місць та солдатських могил
9.    Участь у розробці сценаріїв та підготовці проведення пам’ятно-меморіальних, урочистих заходів із залученням ветеранів війни, солдатських вдів, трудівників тилу воєнних років, представників громадських організацій, владних структур.
10.    Організація історико-краєзнавчих патріотичних акцій «Слава визволителям України» за участю краєзнавців, письменників, художників, учителів суспільних дисциплін.
11.     Проведення конференцій, засідань за круглим столом на тему: «Спадкоємці Перемоги не забудуть імен героїв».
12.    Проведення конкурсів-презентацій шкільних газет, веб-сайтів, присвячених висвітленню участі навчальних закладів у Всеукраїнській естафеті пам’яті «Слава визволителям України».
13.    Розробка пошукових проектів «Митці – солдати Великої Вітчизняної війни».
14.    Організація волонтерських загонів у кожному навчальному закладі та проведення волонтерських акцій під девізом «Спадкоємці Перемоги – визволителям краю».
15.     Укласти книги добрих справ дітей та учнівської молоді, присвячені 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, 70-й річниці визволення України, Хмельницької області.