Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Підсумки обласного конкурсу «Мій рідний край»

20-22 грудня 2016 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведено засідання журі ІІ обласного туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».   Конкурс проводиться з метою залучення учнівської молоді до активної краєзнавчої та науково-дослідницької роботи з вивчення історичного минулого, духовної та культурної спадщини українського народу, природного різноманіття рідного краю.

На розгляд журі конкурсу були представлені пошуково-дослідницькі матеріали експедиції.

Високо оцінило журі звіт гуртківців Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (керівник Кух Олеся Миколаївна) «Сучасне та минуле подільського промислу», яких зацікавив один з найменш досліджених кустарних промислів Поділля – виготовлення чорносливу в спеціальних печах-лознях. Технології та традиції виготовлення чорносливу в нашому регіоні викладено у звіті про експедицію.

Під керівництвом Долінської Сніжани Сергіївни гуртківці Кам’янець-Подільського навчально-виховного об’єднання провели історичне дослідження на тему «Стежками ОУН і УПА на Поділлі».

Група юних туристів з Красилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Тустановський Микола Володимирович) здійснила велопохід по Хмельницькій області та території Підволочиського району Тернопольської області, який присвятили вшануванню пам’яті загиблих воїнів УНР.

Гуртківці Аркадіївської та Пархомівської ЗОШ Хмельницького району (керівник Мельник Інна Віталіївна) пройшли маршрутом експедиції «З Совиного Яру до Бакоти», в якій досліджували державний ландшафтно-ботанічний заказник Подільських Товтр.

Зеленими шатами Карпат пройшли гуртківці Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (керівник Храпач Андрій Віталійович), досліджуючи «Природні та історичні об’єкти гірських масивів – Горган, Свидівця та Чорногори».

Дзеба Святослав Володимирович, керівник гуртка Полонської станції юних туристів «Обрій», повів своїх вихованців ознайомлюватись із «Життям гуцульської полонини». Багато учасників експедиційних загонів пройшли стежками Славутського, Ізяславського, Білогірського районів нашої області.

Переможцями ІІ обласного туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування » Мій рідний край «стали:

         І місце – вихованці гуртка Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, за експедицію з етнографічного краєзнавства з активним способом пересування – пішохідний туризм, перша ступінь складності «Сучасне та минуле подільського промислу», керівник Кух Олеся Миколаївна;

         ІІ місце – вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, за експедицію з історичного краєзнавства з активним способом пересування пішохідний туризм перша ступінь складності «Стежками ОУН та УПА на Поділлі», керівник Долінська Сніжана Сергіївна;

         ІІІ місце – вихованці гуртка «Пішохідний туризм» Красилівського  районного Будинку творчості дітей та юнацтва, за експедицію з історичного краєзнавства з активним способом пересування – велосипедний туризм, ІІІ ступінь складності «Вшанування пам’яті загиблим воїнам УНР», керівник Тустановський Микола Володимирович.

                                                                            Мозолюк М.І.,

                                                                           методист відділу краєзнавчої,

 гурткової та екскурсійної роботи

Переглянути протоколи конкурсу