Новини

17.02.15Новини

СТУДЕНТСЬКА ТА УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ ЗМАГАЛАСЯ ЗІ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ

Відкритий Кубок зі спортивного (пішохідного) туризму в закритих приміщеннях серед студентів вищих навчальних закладів та молоді Хмельницької області відбувся 14-15 лютого 2015 року в приміщенні заводу «Нева». Кубок проводився Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор Шенькарук С.М.) за сприяння Хмельницької обласної федерації спортивного туризму (президент Дідур А.О.) і громадської організації міста Хмельницького «Енергія змін» (голова Гошовська Л.В.). До участі у Кубку допускалися спортсмени-студенти з інших областей, а також нестудентська молодь Хмельницької області.
У змаганнях, які проводяться з метою виявлення найсильніших спортсменів-туристів серед молоді, підвищення їх технічної, тактичної майстерності, сприяння підвищення безпеки при здійсненні спортивних туристських походів та залучення молоді до здорового способу життя, взяли участь спортсмени команд Хмельницької, Тернопільської та Рівненської областей.
У програмі Кубку було дві дистанції: «Особиста смуга перешкод» та «Смуга перешкод зв’язок». Успішне проходження дистанцій дозволило спортсменам змоделювати свої дії у складних похідних ситуаціях та виконати нормативні вимоги Єдиної спортивної класифікації України.
В перший день учасники долали дистанцію 3 класу – «Особиста смуга перешкод». На дистанції цього класу можна виконати нормативи І спортивного розряду. Техніка та швидкість подолання етапів – спуски та підйоми по вертикальних перилах, крутопохилі переправи вниз та вгору, навісна переправа, траверс скельної ділянки (боулдеринг) визначили переможців та призерів серед юнаків та дівчат. Серед юнаків перших три місця посіли представники команд від Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Батажук Андрій та Середюк Сергій (тренер Кукуруза І.Ф.) і Воронін Денис (тренери Загоруйко Ю.М., Рибалкіна Т.В.). Серед дівчат перше і друге місця посіли також представниці команди Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Черешня Дарина і Марчук Світлана (тренер Кукуруза І.Ф.). Третій результат у спортсменки команди «Легіон» з Тернопільщини – Токар Оксани (тренер Мороз Р.Я.).
Другого дня свою «Смугу перешкод», дистанцію 4 класу, долали зв’язки чоловічі та мішані. Зв’язка складалася з 2-х спортсменів. На дистанції 4 класу можна виконати нормативи вимог кандидата в майстри спорту зі спортивного туризму. Зв’язки мали продемонструвати техніку і тактику підготовки зі спортивного туризму, а також чітку взаємодію у подоланні етапів: підйом, спуск і траверс скельних ділянок, навісні переправи, крутопохилі переправи, подолання перешкоди з використанням підвішеної вірьовки «маятником».
Переможці та призери визначалися окремо серед чоловічих та мішаних зв’язок. Серед чоловічих зв’язок 1 і 3 місця посіли представники Хмельниччини: Воронін Денис та Кушнір Сергій та Каденюк Ярослав і Лопушанський Олександр (Хмельницький ОЦТКУМ, тренери Загоруйко Ю.М., Рибалкіна Т.В.), 2 місце у зв’язки з Тернопільської області у складі Біловуса Олександра і Мороза Романа (тренери Мороз Р.Я., Білоус П.М.). Так само, серед мішаних зв’язок 1 і 3 місця посіли спортсмени команди Хмельницького ОЦТКУМ – Батажук Андрій і Марчук Світлана, які стали переможцями, а їх товариші по команді – Середюк Сергій і Черешня Дарина були третіми. Друге місце знову таки посіли гості з Тернопільщини – зв’язка у складі спортсменів Гонти Віталія і Токар Оксани (тренер Мороз Р.Я.).
Переможці та призери змагань були нагороджені дипломами та медалями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
На думку учасників з Тернопільщини організація і проведення Кубку пройшли на достойному рівні, особливе враження справив стенд боулдеринга, який є різновидом спортивного скелелазіння. Спортсмени з Рівного відзначили: «Ці змагання для нашої команди, в першу чергу, досвід та гарний стимул для подальшої праці. Організатори змагань підготували технічно складні цікаві дистанції. Скельні етапи добре продумані та обладнані, що дозволяє показати високий рівень підготовки спортсменів. З нетерпінням чекатимемо, щоб приїхати наступного року на ці змагання».
                                                                                                                  І. Кіретова, заввідділом ХОЦТКУМ