Новини

11.04.23Новини

Завершився обласний етап екологічного конкурсу «Душа села»

Завершився обласний етап Міжнародного екологічного конкурсу на тему «Душа села». Організатор конкурсу – Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Мета конкурсу – привернути увагу до українського села з його прадавніми духовними підвалинами, на яких тримається вся енергетична сув’язь українськості, поповнити знання дітей про рослинний та тваринний світ рідного краю, формувати основи екологічної культури та мислення, розвивати спостережливість, образну пам’ять, увагу, кмітливість, виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища. 

Номінації конкурсних робіт:

«Природні об’єкти села очима дітей» – ручні вироби: прикраси або аксесуари (кулон / сережки / браслет / окуляри);

«Екологічна сумка з мотивами сільських краєвидів» – ручні вироби з тканини (з аплікаціями, вишивкою, малюванням тощо);

«Один день з життя села» – відео-блог / еко-реклама.

«Душа села» Співак Катерина, учениця 4 класу Івахновецької гімназії

«Легендарна Пилява» Сопрун Софія, вихованка Старосинявського будинку творчості школярів

«Один день з життя села» Іванішена Діана, учениця Колибаївської гімназії Кам’янець-Подільської міської ради

«Один день з життя села» Коваль Іван, учень 3-Б класу Кам’янець-Подільського ліцею №14

На обласний етап конкурсу дитячі колективи, окремі учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти Хмельниччини надіслали 230 творчих робіт. Представлені роботи – самостійні та індивідуальні, вони, демонструючи любов до рідного краю, навички природоохоронної й дослідницької роботи, стали відбитком справжнього натхнення авторів, які емоційно переносять глядачів у світ дикої природи, що оточує нас повсякдень. Учасники творчо використовували кольори та світло, спираючись на закони композиції і пропорційності, масштабності елементів кадру.

Журі конкурсу, орієнтуючись на Умови проведення конкурсу, оцінювало натхнення автора, оригінальність його погляду, творче використання кольору і світла, композицію та пропорційність тощо.

Відповідно до рішення журі, переможцями та призерами обласного етапу конкурсу «Душа села» серед дитячих колективів, окремих учнів та вихованців дитячих еколого-натуралістичних об’єднань визнано авторів 116 творчих робіт. Серед них присуджено: І місце – 16-ти учасникам, ІІ місце – 36-ти, ІІІ місце посіли 64 учасники.

Автори кращих робіт стануть учасниками Національного етапу конкурсу.

З іменами переможців та призерів можна ознайомитися у наказі ХОЦТКУМ за