Військово-патріотичне виховання, Гурткова робота, Новини

Звіт про роботу гуртків козацько-лицарського виховання «Джура» («Сокіл»)

При Хмельницькому обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді в різних куточках нашої області діють 16 гуртків козацько-лицарського виховання «Джура». Під час занять в гуртках «Джура» вихованці пізнають історію рідного краю, займаються туристського-краєзнавчою роботою, вивчають долікарняну допомогу, військову справу та показують набуті вміння і навички під час різноманітних масових заходів.

Члени гуртка «Джура», який працює в Деражнянському районі (керівник Атаманюк Ярослава Богданівна) на основі вивченого і дослідженого матеріалу створили ряд презентацій: «Сьогодення і минуле Деражнянщини», «Пісні наших бабусь», «Славетні полководці». Гуртківці брали участь в семінарі-практикумі директорів позашкільних навчальних закладів , які завітали з Дніпропетровської області на Деражнянщину і презентували їм свою роботу «Слава козацька живе». Вихованці ОЦТКУМ взяли активну участь в акції «Подаруй голуба». Діти з великою відповідальністю підійшли до виготовлення паперових голубів-символів миру, які потім подарували учням школи, жителям міста.

Вихованці гуртка «Джура» на Полонщині (керівник Цішевський Олександр Болеславович) взяли активну участь у святкуванні великого козацького свята Покрова, яке проходило біля козацької могили, що на межі Хмельницької та Житомирських областей. Також задіяні були в історико-георгафічному квесті по м. Полонному та інших патріотичних заходах.

Юні козачата м. Славути (керівник Лук’янчук Олександр Вікторович) у своїй роботі більше уваги приділяли практичним заняттям, змаганням та іграм. З нагоди свята Захисника Вітчизни гуртківці приймали участь в церемонії посвяти в джури. Отаман Хмельницького округу міської громадської організації «Козацтво Запорізьке», міський голова Славути В.Б. Сидор привітав джур, відмітив їх сильний дух, бажання у добрі і мирі зростати, побажав їм злагоди, єднання, успіхів.

Члени гуртка, що працює на базі Соколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ярмолинецького району (керівник Кубіцька Людмила Володимирівна) брали активну участь в навчально-виховних та громадсько-патріотичних заходах: «Герої не вмирають», «Майбутні захисники Вітчизни» тощо.

Юні «Джури» з м. Нетішина (керівник Ваник Віталіна Віталіївна) свою роботу проводять в постійному пошуку та самовдосконаленні. Організували зустріч з учасником АТО Гуменюком О., екскурсію в пожежну частину №7, пізнавальну екскурсію на ХАЕС та острів Хортиця. Керівник гуртка впроваджує на заняттях козацькі традиції і звичаї, загартовує своїх вихованців фізично та морально, відданих національним інтересам свого народу.

Вихованці козацько-лицарського гуртка «Джура», що діє при Осламівській ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району (керівник Піменов Віталій Вікторович) ознайомились з історією запорізького козацтва та українського війська в різні історичні періоди, з видатними історичними постатями та постатями свого краю. В День українського козацтва гуртківці взяли участь у районному святі, де інсценізували картину Іллі Репіна «Козаки пишуть листа турецькому султану»; зустрічались з учасником АТО – письменником Артуром Закордонцем.

Попереду юних козаків чекає ще багато нових вражень та зустрічей, які допоможуть їм знайти свій шлях у житті, та зроблять з них гідних громадян своєї країни.

Микола Мозолюк, методист ХОЦТКУМ