Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Обласний краєзнавчий турнір

25 квітня 2024 року відбувся краєзнавчий турнір для учнів навчальних закладів та вихованців закладів позашкільної освіти Хмельницької області.

Організатори турніру – Хмельницький обласний центр краєзнавства, туризму та екологічного виховання учнівської молоді (ХОЦКТЕВУМ) та Хмельницький національний університет (ХНУ), на базі якого і проходив захід. У турнірі взяли участь 20 команд з 16 територіальних громад області, всього 90 здобувачівосвіти/вихованців 8-11 класів закладів освіти.

Учасники турніру вшанували хвилиною мовчання героїв, які боронять незалежність нашої держави.
Юних краєзнавців привітав ЙОХНА Микола Антонович, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного Університету, який презентував роботу університету.
Учасники турніру мали змогу ознайомитися з двома музеями ХНУ – музеєм історії університету та Навчальним музейно-виставковим центром «Історія та сучасність техніки», а також відвідали виставку студентських робіт кафедри дизайну.
Після екскурсій між командами-учасницями на навчальній платформі «Kahoot» було проведено вікторину, що складалась із чотирьох блоків питань: з географічного, історичного краєзнавства, історії ХНУ та фотовікторини. Оцінювались правильність та швидкість відповідей.
За підсумками турніру І місце посіла команда «Едельвейс» туристсько-краєзнавчого центру управління культури та туризму Дунаєвецької міської ради (керівник ЯЦЕНТЮК В.А.), ІІ місце – у команд «Стуж» Стуфчинецького ліцею (керівник ТАНЄВСЬКИЙ В.Й.), та «Ерудит» Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ст. №14 (керівник ЖАРКОВА Н.В.), ІІІ місце посіли команди – «Квітка на камені» Кам’янець-Подільського ліцею № 16 (керівник ВАЩУК Д.П.), «Запальні» Вовковинецького ліцею (керівник МУЛЬСЬКИЙ Р.П.), та «Невгамовні» Кошелівського ліцею ім. В.Ф.Ковальчука Заслучненської селищної ради (керівник ДУМКА Д.В.).
 
Переможці, призери, активні учасники турніру були нагороджені грамотами Хмельницького національного університету учасникам турніру, які вручав ЖУРБА Ігор Євгенович, доктор економічних наук, завідувач кафедрою туризму та ресторано-готельної справи.
Хмельницький обласний центр краєзнавства, туризму та екологічного виховання учнівської молоді дякує учасникам та керівникам команд за участь у турнірі.
Щиро вдячні за співпрацю науковцям та працівникам Хмельницького національного університету. До зустрічі в мирний час.
 
Дякуємо ЗСУ!
Микола Мозолюк,
методист ХОЦКТЕВУМ