Гурткова робота, Новини, Походи, Туристсько-спортивна робота

Вихованці Хмельницького ОЦТКУМ вперше пройшли спортивний водний похід 5 категорії складності

З 4 по 21 жовтня збірна команда вихованців Хмельницького ОЦТКУМ (кер. – Ващук Д.П.) здійснила спортивний водний похід 5 категорії складності по річках Ріоні та Цхенісцкалі (Кавказ, Грузія). Паралельно йшла збірна м. Києва, яка здійснювала похід 6 к.с.

   

Із київського летовища ми всі разом відправилась до міста Тбілісі. Саме так і почались два тижні, що були наповнені мальовничими пейзажами Кавказу, спусками по бурхливих гірських річках та захопливими мандрами незвіданими стежками серед суворих каньйонів.

   

З першого дня перебування у Грузії переконуєшся, що грузинський народ є надзвичайно дружнім та привітним. Для мене це перша країна, де так просто і легко тобі можуть щось подарувати, лише за те, що ти українець. Дуже приємно було спілкуватися із нашим водієм – Мевлуді Катамадзе та його сином Ґаґою. Вони незмінно супроводжували нас усю поїздку та розповідали про традиції й культуру грузинського народу.

   Однак не лише культура нас захоплювала, а й те, заради чого ми приїхали – бурхливі ріки. Справді, лише коли ти здійснюєш спортивний водний похід, ти можеш цілком відчути силу та суворість водної стихії. Ріоні зустріла нас дощем, що спричинило підняття рівня води. Потужність порогів поступово зростала, а бажання йти далі збільшувалось. Не менш складною виявилась Цхенісцкалі. Сонячна погода та низький рівень води дозволили нам пройти нижню частину Лентехського каньйону, що стало родзинкою маршруту. На перешкодах найвищої, шостої, категорії складності ми допомагали організовувати страховку іншим екіпажам. Як виявилось, це не менш складно, ніж проходити перешкоди на катамарані! Адже від твоїх умінь кидати рятувальний кінець (“морковку”) може залежати життя людини!

   

Надзвичайно вражаючими є тамтешні краєвиди: гірські хребти, покриті снігом, стрімкі схили та екстремальні перевали. Величний Кавказ, де гори впираються в небо, а холодні льодовики насичують водою вируючі потоки річок. Вікові дерева, неприступні гірські піки та безмежні краєвиди з висоти гірських перевалів – все це мальовнича Грузія. Добре, що фотоапарат здатен зберегти хоч частинку цього дива природи. У Грузію ми їхали за новими враженнями, а залишили тут частинку свого серця. Це місце, яке зачаровує з першого погляду, а в його красу не можливо не закохатись. Тож набираємось сил, бо нові звершення чекають на нас. Люба Грузіє, ми ще повернемось!

P.S. Особисто для мене найбільш дивовижним стало те, що під час сплаву можна було вдосталь поласувати гранатами, які росли по берегам річок! Для грузинів це звичне явище, а от для нас, українських туристів, справжня екзотика. Тому вітамінів від цих смачних фруктів запаслись на всю зиму.

Михайлюк Марійка, здобувач освіти Хмельницького ОЦТКУМ,учасниця водного  походу 5-ої категорії складності