Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

ЗМАГАЛИСЯ СТУДЕНТИ…

26 січня у спорткомлексі Хмельницького національного університету відбувся відкритий Кубок зі спортивного (пішохідного) туризму в закритих приміщеннях серед студентів вищих навчальних закладів освіти. Кубок проходив за ініціативи Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор Шенькарук С.М.), який в останні роки активно працює зі студентством у напрямку залучення до спортивного туризму, за сприяння Хмельницької обласної федерації спортивного туризму України (президент Загоруйко Ю.М.) і кафедри здоров’я людини та фізичного виховання Хмельницького національного університету (в.о. завідуючого Солтик О.О.).
У Кубку взяли участь спортсмени з шести команд, серед них 2 були з Тернопільщини.
Учасники змагались на дистанції 3 класу «Особиста смуга перешкод». На дистанції цього класу можна виконати нормативи вимог І спортивного розряду. Подолання етапів – спуски та підйоми по вертикальних перилах, крутопохилі переправи вниз та вгору, навісна переправа, скельний підйом – дозволило змоделювати дії туристів у складних похідних ситуаціях та отримати необхідний досвід з удосконалення спортивної майстерності.
Переможці та призери визначались окремо серед хлопців та дівчат. Серед хлопців перемогу здобув Лопушанський Олександр, студент з м. Кам’янця-Подільського, який представляв команду «Сонечко» від Хмельницької обласної федерації спортивного туризму (тренери Загоруйко Ю.М., Рибалкіна Т.В.). Друге місце посів Безкоровайний Денис, студент Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім. Т. Шевченка (Тернопільська область) (тренер Бєльков Ю.А.), 3 є місце у студента Хмельницького НУ, гуртківця ХОЦТКУМ Євтодія Максима (тренер Кукуруза І.Ф.). Серед дівчат трійка кращих була такою: 1 місце у Марчук Світлани, студентки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії (тренер Кукуруза І.Ф.), другий результат був у Луб Інни з команди «Сонечко» (ХОФСТУ), третій – у Розгон Ольги, студентки ХНУ, гуртківки ХОЦТКУМ (тренер Кукуруза І.Ф.). Переможці та призери були нагороджені грамотами Хмельницької обласної федерації спортивного туризму та медалями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Учасники з Тернопільщини висловили свої позитивні враження щодо рівня організації Кубку, наявності чудового спортивного полігону у хмельницьких студентів та цікавої технічно складної дистанції.
                                                                                                                         Інна Кіретова, головний секретар Кубку